i7 4790 için ekran kartı önerisi

1660S'i tam olarak besler. 5600XT ile bir miktar darboğaz yapar.
İndirimde uygun fiyata 1660S bulursanız alabilirsiniz.
Hocam 1660S 2000 TL 5600XT 2400 TL ikisi arasında 400 TL ye değecek fark var mı sizce?
Hocam 1660 Super alabilirsiniz. İşlemci Turboboost ile 4.0 GHz'e ulaşabilir. İmkanınız varsa iyi bir soğutucu alın. Isınmadığı sürece yüksek hızda çalışabilir.
Dark Freezer x94 var elimde boşta kullanıorum şuan 29 derece.

Aradaki farka değecek kadar fark var, 5600XT çok daha performanslı bir kart. Ayrıca indirime girince 2000 TL bandına düşüyor.

Ben kullanıyorum sadece işlemcinin yoğun kullanılmadığı oyunlarda 4.0 GHz'de çalıştığını gördüm. Genel olarak 3.8 GHz.
Soğutucuyu daha önce i5 3470 ile kullandım max turbo hızında çalışıyordu bunda da çalışır heralde.
Aradaki farka değecek kadar fark var, 5600XT çok daha performanslı bir kart. Ayrıca indirime girince 2000 TL bandına düşüyor.
Yani şimdi bütçe varsa her yönden iyi kart almam avantaj olmaz mı benim için aslında sorun bu kısaca yoksa darboğaz olduğu için düşük kartlarla aynı FPS alır ve boş yere para vermiş mi olurum?

Bu arada hayırlı olsun hocam.

Yani şimdi bütçe varsa her yönden iyi kart almam avantaj olmaz mı benim için aslında sorun bu kısaca yoksa darboğaz olduğu için düşük kartlarla aynı FPS alır ve boş yere para vermiş mi olurum?
2060 ve 5600XT tam boşa para olmaz çünkü darboğaz her oyunda olmayacaktır. Yanlız daha üst kartlara verdiğin para işlemci değişimi olmadığı sürece büyük ihtimalle boşa gidecektir.

2060 ve 5600XT tam boşa para olmaz çünkü darboğaz her oyunda olmayacaktır. Yanlız daha üst kartlara verdiğin para işlemci değişimi olmadığı sürece büyük ihtimalle boşa gidecektir.
Hocam zaten 2 yıl civarı kullanıp üst seviye DDR4 sisteme geçmeyi düşünüyorum ancak ekran kartını değiştirmeyeceğim baya bir süre kullanacağım ekran kartı pahalı bir parça çünkü hemen alamıyoruz maalesef.

Hocam zaten 2 yıl civarı kullanıp üst seviye DDR4 sisteme geçmeyi düşünüyorum ancak ekran kartını değiştirmeyeceğim baya bir süre kullanacağım ekran kartı pahalı bir parça çünkü hemen alamıyoruz maalesef.
O zaman ileriye dönük olarak bütçen nereye kadar yetiyorsa ona göre bir kart al.

Geri
Yukarı