i7 4790 için ekran kartı önerisi

kmviktor

Centipat
Merhabalar, öncelikle bilgisayarın teknik kısmı ile muazzam bilgilere sahip olmadığımı belirterek siz değerli üyelerin naçizane görüş ve tavsiyelerini bekliyorum.

Bilgisayarım Casper Nirvana desktop i7 4790 ve ekran kartı ise (stock) aşağıda gördüğünüz gibi:

Bu da genel özellikleri:

Ben GTX 1050 Ti almak istiyorum ancak bir arkadaşım RX580 almamı önerdi. Bu ikisinden hangisini almamı önerirsiniz? Ve herhangi bir uyum sorunu yaşar mıyım?

Dipnot: Ayrıca şu anki kullandığım ekran kartı (GT 730) ile alma opsiyonum olan bu iki ekran kartı arasında boyut olarak da fark var. Sığmama gibi bir durum olur mu?

Dipnot: Bilgisayarımın kasasının modeli bu;

Son düzenleyen: Moderatör:
Özür dilerim, güç kaynağını bilmiyorum. O ne oluyor tam olarak?
Ne özrü efendim, sonuçta herkes güç kaynağını bilmek zorunda değil, çok normal bir şey :)
1587044312729.png
Böyle bir kutu olmalı. Bu kutunun kare genelde, bu yüzden de bir yüzünde sayılar olur, oranın fotoğrafını atar mısınız? Bir de bütçeniz nedir?

Ne özrü efendim, sonuçta herkes güç kaynağını bilmek zorunda değil, çok normal bir şey :)
Eki Görüntüle 537501Böyle bir kutu olmalı. Bu kutunun kare genelde, bu yüzden de bir yüzünde sayılar olur, oranın fotoğrafını atar mısınız? Bir de bütçeniz nedir?

buyur kardeşim, biraz bulanık çıkmış ama.

Ayrıca dediğiniz ekran kartının siparişini verdim, arkadaşlarıma da danıştım ve hemfikir olduk. Teşekkür ederim. :)

buyur kardeşim, biraz bulanık çıkmış ama.

Ayrıca dediğiniz ekran kartının siparişini verdim, arkadaşlarıma da danıştım ve hemfikir olduk. Teşekkür ederim. :)
Anladığım kadarıyla 250W PSU bulunmakta sisteminizde. Ekran kartının yanında güç kaynağı da almanız gerekiyor. İki kart arasında Rx 580 daha mantıklı bir seçim olacaktır.

Bir tane de güç kaynağı almalısınız. RX 570 ve 500W 80+ güç kaynağı mantıklı olur. RX 580 alınmamalı zaten, onun yerine GTX 1650S var.

Özür dilerim, güç kaynağını bilmiyorum. O ne oluyor tam olarak?

Özür dileminize hiç gerek yok. Buraya zaten öğrenmek için geldiniz.

1587057952769.png

Kısacası güç kaynağı sistemdeki ekran kartı işlemci vb. donanımlara gerek duydukları gücü sağlarlar. Başka bir sıkıntınız olursa bize sorun. Yardımcı olacağımızdan şüphesiz emin olun. Ayrıca GTX 1650 ekran kartını öneririm ayrıca en az 500W 80+ bir güç kaynağı almalısınız. Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana. İyi sosyaller:D.

Anladığım kadarıyla 250W PSU bulunmakta sisteminizde. Ekran kartının yanında güç kaynağı da almanız gerekiyor. İki kart arasında Rx 580 daha mantıklı bir seçim olacaktır.
ne yazık ki ekran kartı tercihini gtx 1650den yana kullandım :(
Bir tane de güç kaynağı almalısınız. RX 570 ve 500W 80+ güç kaynağı mantıklı olur. RX 580 alınmamalı zaten, onun yerine GTX 1650S var.
teşekkür ederim yardımınız için.
Özür dileminize hiç gerek yok. Buraya zaten öğrenmek için geldiniz.

Eki Görüntüle 537702

Kısacası güç kaynağı sistemdeki ekran kartı işlemci vb. donanımlara gerek duydukları gücü sağlarlar. Başka bir sıkıntınız olursa bize sorun. Yardımcı olacağımızdan şüphesiz emin olun. Ayrıca GTX 1650 ekran kartını öneririm ayrıca en az 500W 80+ bir güç kaynağı almalısınız. Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana. İyi sosyaller:D.
anladım, peki önerebileceğiniz bir marka model "şunu alın" diyeceğiniz bir güç kaynağı var mı? yoksa herhangi bir tane alsam olur mu?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı