i7 4790 sistem yükseltme vs oyun konsolu

seyit bey

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhabalar. Benim bir bilgisayarım vardı Casper marka. Ben bu bilgisayara GTX 970 taktım. Çokta güzel oldu. Ama sorun şudur ki bilgisayarda tek fan var ve PC çok ısınıyor. Bunun yanında bilgisayarda SSD olmadığı için bilgisayar yavaş. Malumunuz Türkiye'de yaşıyoruz bütçe sıkıntısı var. Ben bu yaz yaz indiriminde topluca oyun almayı düşünüyorum. Bu arada bilgisayar özelliklerimi de yazayım:
  • İntel Core İ7 4790 3.60 GHZ işlemci
  • Asus GTX 970 Strix OC 4GB GDDR5 ekran kartı
  • 8GB 1600 MHZ RAM
  • 600W PSU
  • Markasını bilmediğim Casper yazılı anakart
Ben bu bilgisayara bir 5 fanlı kasa. Bir SSD almak istiyorum. Bunun yanında oyun da alacağım için daha fazla parça ekleyemem. Oyunlar dahil maksimum 800 TL bütçem var. Bunun yanında sadece kasa alıp bütçeyi zorlasam bir XBOX ONE alabilirim. Olmadı PC'yi yükseltmek yerine sadece PS4 alabilirim. Bide bunun yanında bütçeyi az zorlayarak PS3 veya XBOX 360'da alabilirim. Hangi çözüme varmalıyım? Lütfen yardım edin.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı