İ7 4790 voltaj düşürme

lengthok

Hectopat
Makaleler
5
Merhaba, i54460 işlemcimi i74790'a yükselttim. Fakat CPU-Z'den baktığımda voltajının çok yüksek olduğunu fark ettim. BIOS sıfırlamama rağmen bir değişiklik olmadı. Ne yapmam gerekiyor?

Anakart modelim: MSI H81M-P33.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    14,1 KB · Görüntüleme: 54
Oyunlarda ve boştayken sıcaklık sorunu var mı? Anakartın veya program yanlış gösteriyor olabilir.

BIOS ayarlarından Turbo Boost ayarını kapatmayı dene. Konudan bağımsız ama anakarttan memnun musun? RAM'ler 1600MHz'ye kadar sorunsuz çıkabiliyor mu?

Evet RAM'ler 1600 MHz çalışıyor. Ve Turbo Boost açık şu an.
Oyunlarda ve boştayken sıcaklık sorunu var mı? Anakartın veya program yanlış gösteriyor olabilir.

En çok işlemci yiyen oyunlardan birinde ( Battlefield 5 ) en fazla 75 derece oluyor stok fan ile.

O zaman bir sorun yok. Büyük ihtimal ile CPU-Z programı yanlış gösteriyor. CPU-Z ile stress testi çalıştırın ve AIDA64 ile voltajı kontrol edin.

Dosya Ekleri

• P_20200318_110229.jpg
    P_20200318_110229.jpg
    785,4 KB · Görüntüleme: 39
Son düzenleme:
VRM voltajı düzenleyen bileşen diye biliyorum. Onun CPU voltajından yüksek olması gerekli zaten. Fakat attığın resimde CPU voltajı 0.152 görünüyor. Onun yük altında en az 1.25-1.35 arasında olması gerekiyor. Görüntüyü test sırasında mı aldın?

VRM voltajı düzenleyen bileşen diye biliyorum. Onun CPU voltajından yüksek olması gerekli zaten. Fakat attığın resimde CPU voltajı 0.152 görünüyor. Onun yük altında en az 1.25-1.35 arasında olması gerekiyor. Görüntüyü test sırasında mı aldın?

Evet test sırasında aldım. AIDA64 ile test ettim 84 dereceye çıktı en yüksek.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı