4790K Voltaj Düşürme

warhero1918

Kilopat
Daha fazla  
Beyler şuan işlemcim stock hızında ve voltaj maksimun 1.201 v veriyor ve ısınmaya yol açıyor bunu elle ayarlamak istiyorum ama hayatımda hiç OC yapmadım anakartım MSI Z97 Gaming 7 bilen biri varsa bana yardımcı olabilir mi ? Elle ayarlayıp Stabil 4.4 Ghz kullanmak istiyorum. OC konusunda bilgim yok ve başlamak istiyorum.

Demek istediğim 4790K fabrika çıkışlı yüksek voltaj ile geliyor ya aida64 strees testinde maksimun 1.201 volt veriyor onu nasıl düşürebilirim 4.4 Ghz için 1.175 volt gerekir ama auto modun'da fazlasıyla voltaj veriyor anakart ve ısınmaya neden oluyor. Sosyal'de bir kaç arkadaş ısı düşürmek için bana bu yöntemi önermişti ama ben bilmiyorum bunu nasıl yapacam.

Fotoğraftaki gibi oc bölümünde az aşağı inince voltage settings var ordan 1.201 volt gördüğünüz yeri auto yerine manuel e çekip 1.175 volt girerseniz sorun çözülür.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı