i7 8700k voltaj düşürme

batuhandivrik

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba i7 8700K işlemciye sahibim boşta 40 45 derece ara da da 65 - 70 derecelere çıkıyor. Xigmatek scyla 240 mm sıvı soğutmam var ve ASUS Prime B360 anakartım var. Voltaj düşürme işlemi işe yarıyabilir dendi, nasıl yapabilirim acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Intel XTU ile yapmışlar Overvolting'i.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS üzerinden manuel veya offset voltaj girerek yapabilirsin. 1.2V denemek için gayet iyi. Offseti deneyerek bulman gerek. Manuel daha kolay olacaktır. Ayrıca delidi öneririm, soğutucu montajını da kontrol et.

BIOS üzerinden manuel veya offset voltaj girerek yapabilirsin. 1.2V denemek için gayet iyi. Offseti deneyerek bulman gerek. Manuel daha kolay olacaktır. Ayrıca delidi öneririm, soğutucu montajını da kontrol et.
BIOS üzerinden bulmaya çalıştım ama yok, yani nerede olduğu bulamadım.

Burası mı? Bir de manual yaptığımda alttaki voltage şeyi çıkıyor ama Auto'dan cevrilmiyor.

15802488502423035986187934928390.jpg

@batuhandivrik Oraya herhangi bir sayı yazamıyor musun? Yazabilmen gerekiyor normalde. Eğer hayır ise offset yapıp voltaj düşür.
1.200 yazdım, doğru değil mi?
@batuhandivrik Oraya herhangi bir sayı yazamıyor musun? Yazabilmen gerekiyor normalde. Eğer hayır ise offset yapıp voltaj düşür.
Yaptım şu an açtım pcyi işlemci dereceleri hala 40-45 lerde ama değişen bir şey olmadı sanırım.

@batuhandivrik 4.7GHz için fazlasıyla yeterli. Delid yapmayı düşün derim tekrardan. Ne kadar iyi olsa da soğutucun bir yerden sonra işlemci-kapak arasındaki vasat termal macun engeline takılabilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı