i7 4790K alınır mı?

mhmt.kcli

Hectopat
Selam, eski bir bilgisayarım var. 16 GB RAM, Quadro K 420 ekran kartı, normalde daha iyi ekran kartı vardı o bozulduğu için bir yerden bunu buldum, i3 4160 işlemci var. Valorant oynarken ortalama 90, savaş anında 50-75 arası FPS veriyor. FPS'i arttırma açısından işlemciyi yükseltmem yeterli midir? Oyun oynarken baktığımda ekran kartı kullanım oranı 90-100 arası gidip geliyor.

Almayı düşündüğüm işlemci bu:

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam, eski bir bilgisayarım var. 16 GB RAM, Quadro k 420 ekran kartı, normalde daha iyi ekran kartı vardı o bozulduğu için bir yerden bunu buldum, i3 4160 işlemci var. Valorant oynarken ortalama 90, savaş anında 50-75 arası FPS veriyor. FPS'i arttırma açısından işlemciyi yükseltmem yeterli midir? Oyun oynarken baktığımda ekran kartı kullanım oranı 90-100 arası gidip geliyor.

Sorun sadece işlemci kaynaklı değil ama işlemciyide değiştirin i3 4160 eski bir işlemci.

Ama belki düzgün bir overclockla FPS artar bilmiyorum.

Selam, eski bir bilgisayarım var. 16 GB RAM, Quadro k 420 ekran kartı, normalde daha iyi ekran kartı vardı o bozulduğu için bir yerden bunu buldum, i3 4160 işlemci var. Valorant oynarken ortalama 90, savaş anında 50-75 arası FPS veriyor. FPS'i arttırma açısından işlemciyi yükseltmem yeterli midir? Oyun oynarken baktığımda ekran kartı kullanım oranı 90-100 arası gidip geliyor.

Eğer sıfır alacaksan imkansız 4K olması, kazığında kazığı. İkinci el alırsan alınabilir.

Selam, eski bir bilgisayarım var. 16 GB RAM, Quadro K 420 ekran kartı, normalde daha iyi ekran kartı vardı o bozulduğu için bir yerden bunu buldum, i3 4160 işlemci var. Valorant oynarken ortalama 90, savaş anında 50-75 arası FPS veriyor. FPS'i arttırma açısından işlemciyi yükseltmem yeterli midir? Oyun oynarken baktığımda ekran kartı kullanım oranı 90-100 arası gidip geliyor.

Burada ikisi de sorunlu. Quadro yerine GeForce bir kart almanız gerekmekte. Quadro kartlar oyun için uygun kartlar değiller. Ama işlemciniz de iyi sayılmaz tabii. İkisinin de değişmesi gerekiyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
buna benzer bir değer alabilirsiniz ama ekran kartından dolayı aynı performansı alamayabilirsiniz ilk defa duydum ekran kartınızı net bir bilgim yok. Ayrıca yukarıda bir arkadaş 4K fiyatı var yazmış eğer öyle bir fiyata almayı düşündüyseniz sisteminizi satıp 6-6, 5kya RX580 sistem toplayın en azından tüm oyunları rahatlıkla 60FPS üzeri oynayabilirsiniz ve işlemciyi R5 3600 seçerseniz Valorant'ta 200+ FPS alırsınız. Uğraşmak istemiyorum derseniz de işlemci yükseltmeniz yeterli olur ama fahiş fiyattan almamaya özen gösterin. Hayırlı olsun.

4000 liraya alınmaz bence ayrıca overclock yapmayacaksanız k işlemciyede gerek yok.

Eğer attığın satıcıdan alacaksan alma gidip elindeki parçaları sat şöyle bir şey al:

Yeni konular

Geri
Yukarı