i7-4790K CPU Fan Tavsiyesi

• Konuyu başlatan Üye 247830
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 1B
Ü

Üye 247830

Ziyaretçi
Merhaba.
i7-4790K olan işlemcim için ilk günden beridir stok-mevcut fanı kullanıyorum. Bu fanın ömrü ne kadar bilmiyorum. Elimde Coolmaster'ın HP için ürettiği fan var, sizce değiştirmeye değer mi? Bilgisayarımı pek fazla yüksek load işlerinde kullanmadığım için işlemciyi fazladan soğutma gibi bir derdim yok. Arada bir oyun oynarım 15-20 dakika. Maksadım emektar fanı artık ayırmak.

Düzeltme: Elimdeki fan görseldekinden daha sık yapraklı.

Dosya Ekleri

• 644724-001-pic3.jpg
    644724-001-pic3.jpg
    29,7 KB · Görüntüleme: 32
Arctic Freezer 34 Esports DUO, sizin için mükemmel bir seçim olacaktır. Yanında gerekli apartlar ve termal macun ile geliyor, ekstra bir şeye ihtiyacınız olmayacaktır.

K serisi bir işlemci kullanıyorsunuz, değer tabii ki. Bütçe ne kadar?

Bütçe yok kardeşim. :) Ekteki fan elimde bunu takmayı düşünüyorum. Ancak aklımda daha profesyonel bir fan almakta var. Daha önce stok fan dışında fan kullanmadığım için uyum sağlama, montaj ve iş görürlük durumundan emin olamıyorum.

Son zamanlarda ilk defa birkaç kez render işi yaptım işlemci 20-30 dk. Kadar yüksek Load'da çalıştı o zaman stok fanın ihtiyacı karşılamadığını fark ettim. Çözüm olarak AI Suite yazılımıyla otomatik olarak çalışan Turbo frekansı kapattım. ASUS'un eski model Vento TA-M11 kasasını kullanıyorum bu kasa ile her fanı kullanamayabilirim. Hal böyle olunca ileriye yönelik yatırım olarak yeni bir kasa almayı da düşünmüyor değilim.

Yeni bir soğutucu alamıyorsanız bile termal macunu yenilemenizde fayda var.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı