i7 4790K Sogutucu Tavsiyesi

Ahmet KüpeLi

Hectopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar. Sistemim aşagıdaki gibi overclock için sogutucu lazım:

İşlemci: İ7 4790K
Anakart: msi z97a gaming 7
Ram: GSKILL 8GB (2x4GB) Trident X DDR3 2400MHz CL10 1.65V Dual Kit Ram
Kasa: Zalman Z3 Plus
Ekran Kartı: Msi Gtx 970 4 gb

Bütcem 300 tl, maximum 400 tl ama 500 de olsa 600 de olsa tavsiyede bulunun lütfen. 2. el bulur alırım. Yüksek rakamlarda soğutucu önerirseniz de sevinirim. Dediğim gibi 2. el bulabilirsem alırım.
Bu soğutucu gerektiginde 5.5 veya 6 ghz kaldırabilmeli yani iyi bir soğutucu istiyorum 6 ghz'e kadar çıkarmayı düşünüyorum çünki...

Not: Arkadaşlar bu sistemin overclock ayarlarını bilen varsa test edilmiş halini lütfen videoda olur yazı da olur. Yazın paylaşın lütfen hangi video baksam veya yazı okusam yetersiz bilgiler var...

Değerli bilgilerinize ihtiyacım var, en azından soğutucu önerir misiniz ?@Recep Baltaş @Ali Güngör

5,5 ya da 6 Ghz rüyanızda bile göremezsiniz.:ROFL::ROFL::ROFL: (Sıvı azot hariç.)

Kendim 4.8 Ghz de 7/24 stabil bir şekilde kullanıyordum. Soğutucu olarak da H100i vardı. Tavsiye edebilirim. H110 da bakabilirsiniz. Silverstone td 02 veya td 03 modelleri de fena değil sanırım.

En iyi sıvı soğutmalardan biri antec kuhler 1250 dir.Gamernexus testine bakabilirsiniz silverstone tundra td02 ve corsair h100 den hatta h110 dan daha iyidir.Silent modunda fanlar çok aşırı sessiz ve extreme moduna göre sadece 2-3 derece fazla performans veriyor tek kelimeyle mükemmel bir soğutucu.Corsairlere o kadar para bayılmaya gerek yok

6 ghz çıkartırsanız o işlemci c4e döner

ayrıca;

''The lower your IQ is, the more you are likely to believe in god.''

Recep Baltaş ateistmiş gibi duruyor saygı duymak lazım(alakası yok ama dikkatimi çekti)
Yanlış anlamayın lütfen

Arkadaşlar benim arkadaşmda aynı işlemci ve anakart var 5.2 ghz çalıştırıyor sogutucusu kule tipi hava sogutucu ve normal sogutucularlada 5 ghz stabil çalışıyor zaten bu işlemci.. Neden 5.5 ghz olmasın ? En azından 5.5 ghz çalıştırabilcegim bir sogutucu önerebilir misiniz ?

Tavsiyelerinizi incelemekteyim ilginiz için hepinize teşekkür ederim..

Arkadaşınızın 5 ghz deki değerlerini görmek isterim açıkçası bayağca iyi bir değer.

Bu soğutucu gerektiginde 5.5 veya 6 ghz kaldırabilmeli yani iyi bir soğutucu istiyorum 6 ghz'e kadar çıkarmayı düşünüyorum çünki...
En azından 5.5 ghz çalıştırabilcegim bir sogutucu önerebilir misiniz ?

Bu değerleri alabileceğinizi hiç ama hiç sanmıyorum.

Musayit bir zamanda değerleri atarım.
Bu sogutucu benim kasa için uyumlumu ve iyi bir sogutucu mu ne dersiniz ?
''thermaltake 760'' Satan arkadaş bu yorumu yazmış ve resimde ekliyorum:
merhabalar
elimde thermaltake 760 is model sıvı soğutma sistemi var extradan 1 adet 12cm lık radyator ılave ettim piyasada bakımsız tip sıvı sogutma sistemlerine benzemez ilgilenen arkadaşlara hortum hediyem olacaktır saygılar
sistem 2 adet cdrom yuvasına rahatlıkla takılır ve kasanın egsoz fanının bulunduğu yerede 2. radyator ılave edilir sadece işlemci bloğu bulunmaktadır isteğe göre ekran kartı yada chıpset bloglarıda ilave edılebılır
not :yurt dışı malıdır
233062225cvv.jpg
233062225kyy.jpg
233062225yvd.jpg

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı