i7 4790K Sistem vs i5 6600K Sistem

Hipotermi

Kilopat
Yer
Lüleburgaz
Daha fazla  
Meslek
Operatör
Merhabalar. Arkadaşlar hem okulum gereği hem de ara sıra oyun oynamak için bilgisayar alacağım. Ben de olmuşken iyisi olsun mantığıyla bir bilgisayar almak istiyorum. Fotoğrafçılık bölümünde okuyorum. Photoshop vs. resim editleme programları kullanacağım. Video ile işim yok. Ortalama bütçem topladığım sistemlerdeki kadardır. 1. sistemim 4790K'lı DDR3 sistem. 2.si ise 6600K'lı DDR4 Skylake sistem. +'Ları ve -'leriyle görüşlerinizi bildirirseniz çok sevinirim.

adsız.JPG

adsız2.JPG

i7 4790k'lı sistem daha performanslı olur. Fakat Skylake sistemde 1-2 değişiklik ile işlemciyi i7 6700k'ya yükseltebilirsin. RAM'leri 8 GB'a düşür, SSD'yi 120 GB'a düşür. Kasa olarak illa bu kasa olacak demiyorsan daha uygun fiyatlı alternatifler mevcut. Mesela Zalman Z3 Plus ve Zalman ZM600-LX alabilirsin.

Konuda yaptığım küçük bir hatadan dolayı 1 gün erişimim engellendi o yüzden cevap veremedim kusura bakmayın. Tavsiye ettiğiniz sistem gayet hoşuma gitti. Sadece Galax yerine Evga Gtx970 Superclocked kullanıcam galiba. Birde benim kafamı kurcalayan psu'nun maximum performansta yeterli gelip gelmeyeceğiydi. Ben 750watt yeterli olurmu diye düşünürken siz 550lik koymuşsunuz :) @Tristan23

Çok güzel GPU ilgimi çekmedi değil :) Fakat işlemci biraz gözümü korkuttu açıkçası. Ayrıca sistemi topladığınız site neresi acaba? Ben inventustan topluyorum min. 980'ler 2000TL+ başlıyor.

adsız.JPG

Artık kafamda sistem iyice netleşti gibi. Listeye fotoğraf editlerken büyük, rahat ve doğru renkler almam gerektiğinden dolayı asus'un 27" ips monitörünü de ekledim. Sizce hala eksik veya gereksiz olan bir parçası var mı ?

Eki Görüntüle 109156

Artık kafamda sistem iyice netleşti gibi. Listeye fotoğraf editlerken büyük, rahat ve doğru renkler almam gerektiğinden dolayı asus'un 27" ips monitörünü de ekledim. Sizce hala eksik veya gereksiz olan bir parçası var mı ?
Zotac yerine başka bir marka alırsanız daha iyi olur. Gtx 960' da Asus ve Msi ile aralarında 20 derece farkediyor. Ssd v300 modeli sabıkalı bir model başka bir model veya marka daha iyi olur. Monitörde Vatan' da Lg ultrawide 25" ve 29" modellere bakabilirsiniz. Ben çizim için alacağım yerinde inceledim oldukça başarılı. Bunların dışında güzel bir sistem. Hayırlı olsun.

O sistem için 750W çok 500W 80+ bile yeterli olur. Yanına SLI yapmak isterseniz 600W üzeri alabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı