i7 4790K ve GTX 970 Sistem Yükseltme

Ekran kartı olarak.. Msı gtx970 mi, Asus gtx 970 mi ?

• MSI

Oy: 33 75,0%
  • Asus

Oy: 11 25,0%

• Oy verenlerin toplamı
    44
Gigabyte diyoruz, noktaliyoruz. Ogulcan Eristi hakkini vermis testlerin, hepsi dogru.

Peki anladım. Intel Z97 Chipset Launch Review featuring Gigabyte, MSI and ASUS - Page 4 of 4 - HardwareHeaven.com burdaki sonuçlar için ne düşünürsünüz ?. Gigabyte alırsam ekran kartını MSI alsam bir sakıncası olmaz her halde tek korkum Coil Whine sorununun bana da denk gelmesi şans meselesi tabi bu youtube'dan baktığıma göre VSYNC açınca fps'yi 60 ve ya 120'lere sabitleyince o ses gelmiyor..Nasıl bir durumsa artık sadece oyunun ana menülerinde geliyormuş bu ses. Ben set olsun istiyorum ama gigabyte daha iyiyse ne yapalım alıcaz madem.
Çift bios evet hayat kurtarır fakat, diyelim ki ben MSI gaming 5 aldım ne hatalar ve ya neler olursa biosum zarar görür ve ben onu kurtaramam ?
Yani gigayı alırsam sırf dual biosu için alırım.Şu anki anakartım zaten Gigabyte 970a-ds3
Tabi fx serisi için almıştım.Şimdi değişitiricem çoğu kişi i5 4690k için msi gaming 5'i önermişti.Gigada olabilir ne yapalım sağdan soldan kısıp alabilirim herhalde

Sizin i5-4690K için soğutucu tavsiyeniz nedir, hangi marka ve kaç watt psu almalıyım sizce ? 600W +80 bronz yeterli diyorlar ama sizin de fikirlerinizi merak ediyorum.

Son düzenleme:
Arkadaşlar bu konu fazla uzadı optik ses çıkışının inanın ne olduğunu bilmiyorum.
Ben zaten Logitech g230 takar oyunumu oynarım bana 5+1 falan lazım değil.
Eğer önemli değilse bu optik olayı alıcam msi gaming 5'i
Ekran kartını da biraz bekleyip iyice araştırarak ya asus ya msi alacağım.
Bir sürü site gezdim Msi'da Cw sanki biraz daha fazla asus kullanıcılarında çok az rastlanmış.
Herkese çok teşekkürler yine de cevaplarınızı önerileriniz bekliyorum.
Ama yinede içim el vermiyor dual bios çok kafamı kurcalıyor kurcalamasa var ya alıcam şu msi gaming 5 'i ya :( ne dertmiş arkadaş.

Son düzenleme:
1. Anakart olarak bunu tavsiye ederim, ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılayacaktır. Msi Z87-G45 Gaming İntel Z87 Soket 1150 Ddr3 3000Mhz(O.C.) Sata 3.0 Usb 3.0 Anakart - Vatan Bilgisayar
2. Ekran kartı marka tercihiniz Msi ya da Eksen bilgisayardan Gigabayt'da alabilirsiniz biraz daha ucuz ki Gigabayt da gayet kaliteli bir firma.
3. Psu almayın yeterli olacaktır.

Dual bios'u var mıdır bu anakartın ? İlk başta zaten inventus bana bu anakartı önermişti ama korkuyorum dual bios olmamasından gerçi biosu da güncellerken falan bozarmıyım bilmiyorum ki güncellemeyle falan uğraşmamda nasıl güncelleniyor onu bile bilmiyorum :D kafam var ya allak bullak oldu.

Beyler evde oturuyorum içim içimi yiyor. Msi da yani gaming 5 anakartta dual bios yok bundan korkuyorum. Optik ses çıkışı benim için önemli değil takacam g230 kulaklığımı gerekirse 2 + 1 ses sistemimi dinlersem öyle dinleyeceğim müziğimi ama gigabyte gaming 5 biraz bütçe olarak cidden pahalı benim için. Şu içimdeki dual bios olayını bir söküp atsam vallaha alacam msi gaming 5'i.. @AlphaOMG bana yardım et bro :(

@Aolzarin , kardeşim sıkma canını al Gaming 5'i rahat ol. Elimden sürüyle sistem geçti hiçbirinde dual biosa ihtiyaç duymadım. Eğer çok önemli dosyaların buna benzer şeylerin varsa USB'de saklarsın birşey olmaz. Sen al Gaming 5'i sistemi kurduktan sonra gelip bana teşekkür edeceksin ;).

@Aolzarin , kardeşim sıkma canını al Gaming 5'i rahat ol. Elimden sürüyle sistem geçti hiçbirinde dual biosa ihtiyaç duymadım. Eğer çok önemli dosyaların buna benzer şeylerin varsa USB'de saklarsın birşey olmaz. Sen al Gaming 5'i sistemi kurduktan sonra gelip bana teşekkür edeceksin ;).

Tamam teşekkürler çok sağol. Sistemi toplayınca gelip bu konuyu yeniden alevlendiricem :) !!

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı