i7 4790K ve GTX 970 Tabanlı Sistem

drumbanger

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar. Asus ROG Swift monitörü sonunda alabildim. Hafta sonunu takip edecek şekilde bu sistemi toplamayı planlıyorum. Hafta sonunun sebebi de; Vatan'dır belki 3-5 de olsa biraz indirime girer.

Sistemde ekleme, çıkarma ya da değişim yapmamı önerdiğiniz parçalar var mıdır? Varsa, lütfen ve lütfen sebepleriyle beraber yazın.

sistem1.jpg sistem2.jpg

Bence dvd yazıcıyı çıkarın. Hatta ses sistemi ile klavyeyi çıkarın ve Msi Twinfrozr V GTX 980 alın. İlerde ses sistemdir, klavyedir, dvd yazıcıdır vb. parçaları ekleyebilirsiniz. Daha mantıklı olur bence.

Selamlar. Asus ROG Swift monitörü sonunda alabildim. Hafta sonunu takip edecek şekilde bu sistemi toplamayı planlıyorum. Hafta sonunun sebebi de; Vatan'dır belki 3-5 de olsa biraz indirime girer.

Sistemde ekleme, çıkarma ya da değişim yapmamı önerdiğiniz parçalar var mıdır? Varsa, lütfen ve lütfen sebepleriyle beraber yazın.

Eki Görüntüle 24942 Eki Görüntüle 24943
HDD'den biraz kısın. Bu kadar bütçeyle Gtx 980 sığar. Gerekirse SSD'yi çıkarın sonradan ekleyin. Ancak yinede sisteme Gtx 980 koyun. Ramler 8GB yeterli. Onun dışında sistem genel olarak iyi.

Ekran kartı olarak GTX 970'in yeterli olacağını düşünüyorum. 970 ile 980 arasındaki fiyat farkı ve performans farkını kıyaslayınca 980'in bu farka değmeyeceğini düşünüyorum. Zaten bu yüzden konu başlığını şu anki gibi yazdım.

Benim deneyimsiz olduğum alan daha çok; kasa, işlemci soğutucusu ve güç kaynağı. Bu konularda alternatif öneriler varsa dinlerim ama bunun dışındaki önerilerinizi de hala alabilirim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı