i7 4790K ve R9 280X sistem yükseltme

Albania

Hectopat
Arkadaşlar selamlar,

Elimde aşağıdaki donanımlara sahip bir PC var. Malum piyasa durumu sebebiyle sistem yükseltmediğim için bir miktar olsun yükseltmek istiyorum sistemi. Ne yaparsam sistemimden en yüksek verimi alabilirim? Şimdiden teşekkürler. Bütçem maksimum 1000 TL.
Bilgisayarda çoğunlukla mimari programlar (AutoCAD, SketchUp, revit, corona render, Photoshop gibi) kullanılacak. Oyun tarafında bir beklentim yok, olsa da olur olmasa da.

Sistemim:
  • Intel Core i7 4790K.
  • MSI Z97 PC Mate.
  • PowerColor R9 280X turboduo.
  • Corsair 16 GB (4x4 GB) Low profil Vengeance DDR3 1600MHz CL9.
  • Kingston 120GB V300 SSD.
  • Seagate Barracuda 3TB.
  • WD 3.5" 500GB Caviar Blue.
  • Thermaltake water 3.0 performer sıvı.
  • Xigmatek tauro serisi 80Plus 600W.
  • Zalman Z5 midt ATX.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar selamlar,

Elimde aşağıdaki donanımlara sahip bir PC var. Malum piyasa durumu sebebiyle sistem yükseltmediğim için bir miktar olsun yükseltmek istiyorum sistemi. Ne yaparsam sistemimden en yüksek verimi alabilirim? Şimdiden teşekkürler. Bütçem maksimum 1000 TL.
Bilgisayarda çoğunlukla mimari programlar (AutoCAD, SketchUp, revit, corona render, Photoshop gibi) kullanılacak. Oyun tarafında bir beklentim yok, olsa da olur olmasa da.

Sistemim:
  • Intel Core i7 4790K.
  • MSI Z97 PC Mate.
  • PowerColor R9 280X turboduo.
  • Corsair 16 GB (4x4 GB) Low profil Vengeance DDR3 1600MHz CL9.
  • Kingston 120GB V300 SSD.
  • Seagate Barracuda 3TB.
  • WD 3.5" 500GB Caviar Blue.
  • Thermaltake water 3.0 performer sıvı.
  • Xigmatek tauro serisi 80Plus 600W.
  • Zalman Z5 midt ATX.
Bu bütçe varsa bir şey yapmanıza gerek yok. Sisteminiz hâlâ güzel.

Ekran kartınızı satıp üzerine bütçenizi koyarak uygun fiyatlı bir GTX 1070 hatta belki de 1070 Ti bulabilirsiniz bence.

Cevaplarınız için teşekkürler. Ben windows ve programları beraber kurabilecek bir ssd (480 GB) alıp bir de ramleri 32 GB yapmak istiyordum. Fakat RAM yuvası dolu ve elimdekileri çıkarsam bile 4x8 GB RAM göremedim 2.ellerde.

Yeni konular

Geri
Yukarı