İ7 4790K yüksek sıcaklık sorunu

zynexhere

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
İntel'in i7 4790k modelini kullanıyorum. İşlemci soğutucum sıvı soğutma idi ama borusu çatladığı için sıvısı akıyordu bende stok soğutmayı taktım. CSGO'da ve Fortnite'da işlemci 90-95 derecelere geliyor hemen. Bu değerler çok yüksek, sorun nedir acaba? Önceden stok soğutucuda bu kadar ısınma olmuyordu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Termal macun sıktığınıza emin misiniz? Çünkü overclocksuz bir cihazda oyun açıldıktan kısa bir süre içinde bu değerlere çıkması pek normal değil. Bir de oyun esnasında görev yöneticisini açıp arka planda çalışan diğer uygulamalara da bir göz atın derim belki başka şeyler çalışıyordur arkada.

Macunu dün sürdüm. Soğutucuda sağlam takılı sallanma falanda yok. Fifa 2018 girdim az önce işlemci 80 dereceden başlıyor gittikçe artıyor max 95 gördüm. Stress testte zaten direk 99 derece oluyor. Voltaj değeri 1.180 1.200 civarı oluyor.

Voltaj değeri 1.060 - 1.075 arası. Yukarıda yanlış yazmışım.

Macunu dün sürdüm. Soğutucuda sağlam takılı sallanma falanda yok. Fifa 2018 girdim az önce işlemci 80 dereceden başlıyor gittikçe artıyor max 95 gördüm. Stress testte zaten direk 99 derece oluyor. Voltaj değeri 1.180 1.200 civarı oluyor.

Voltaj değeri 1.060 - 1.075 arası. Yukarıda yanlış yazmışım.
Bence arka planda çalışan başka bir uygulama olabilir -belki bir virüs- oyun açıkken "ctrl + alt + delete" tuş kombinasyonunu yapıp görev yöneticisini başlatıp hangi uygulamanın ne kadar güç kullandığına bakar mısınız?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı