i7 4970K vs Ryzen 5 2600

rilou

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar Ryzen yeni teknoloji fakat fazla performans olmayan bir sistem mi toplamalıyım yoksa; Intel i7 4790K'lı eski sistem toplamak mı daha mantıklı?

-Araştırmalarıma göre i7 4970K Ryzen 5 2600 gücünde.

Ryzen olanı topla derim. Hem çekirdekten kazancın olur hem de yeni teknolojilerden yararlanırsın. Ayrıca i7 47XX serisi benim gözümde 600 TL üzeri paraları hak etmiyor. i3 9100F 550+ küsür TL ve hemen hemen aynı performansı veriyor. i7 4790K'ya OC yapılacaksa orası ayrı tabii ama onun için Z serisi anakart lazım olup iyi bir soğutucu şart.

OC olur ise 4790K geçebiliyor ancak DDR4 teknoloji ve çoğu yenilik açısından AM4 en mantıklısı. Bana göre artık DDR3'e yatırım saçma. R5 1600AF alabilirsiniz.
Peki bu işlemci ile GTX 770 kullanmak mantıklı olur mu?
OC olur ise 4790K geçebiliyor ancak DDR4 teknoloji ve çoğu yenilik açısından AM4 en mantıklısı. Bana göre artık DDR3'e yatırım saçma. R5 1600AF alabilirsiniz.
Bu arada yanlışlıkla birini merak etip ''En İyi Cevap!'' seçeneğine bastım ve otomatik olarak [Çözüldü] dedi. Bir sorun olmaz değil mi? Sonuçlarına katlanmaya hazırım.

Ryzen 5 2600 almak çok daha mantıklı.

Peki bu işlemci ile GTX 770 kullanmak mantıklı olur mu?

Bu arada yanlışlıkla birini merak etip ''En İyi Cevap!'' seçeneğine bastım ve otomatik olarak [Çözüldü] dedi. Bir sorun olmaz değil mi? Sonuçlarına katlanmaya hazırım.
İlk soru için; elinizde bütçe yok ise sorun olmaz. İşinizi görebilir.

Mesajı raporlayabilir ve kime vermek istiyorsan onun ismini etiketleyebilirsin. Bir başkası bu soruya baksa ve bu konuya denk gelir ise o mesajı görüp kendine cevap çıkartabilir. Çok alakasız çözüldü mesajı değil yani.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı