i7 5820K ve GTX 980 sistem

Reulas

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Selam beyler nasılsınız ? Umarım iyisinizdir. Beyler şimdi ben bir sistem toplayacağım. Bu sistemi youtube kanalımda ve oyun oynamak için kullanacağım. Bende şöyle bir sistem topladım iyi midir diye size bir danışmak istedim.

İşlemci : Intel Core i7 5820K 3.3 GHz
Anakart : MSI X99A SLI PLUS DDR4 3333 MHz
RAM : Kingston HyperX 16 GB (2x8) 2666 MHz
Ekran Kartı : MSI GTX 980 GAMING 4GB 256 Bit GDDR5
HDD : 2 TB 3.5 SEAGATE
SSD : Kingston 240 GB V300
Kasa : Corsair Carbide Champ 650 W 80+ PSU

Sistem iyi ama daha iyileri de toplanabilir. Biraz orantısız olmuş o işlemci ve anakart fazla ona. Anakart kaç tl bilmiyorum ama 1000 tl üstü vardır. İşlemciyi i5 6600k yapıp anakarttan kısarsan GTX 980Ti li sistem toplanabilir. İşlemci yetersiz kalırsa i7 6700 de olabilir ama i3 bile GTX 960 kaldırıyor. GTX 980Ti ile GTX 980 fark büyük 980Ti li sistem seni daha uzun süre götürecektir.

R9 FURYX öneririm 3-10fps arası değişir oyunlarda alıcağınız fps değeri.Bütçeniz var ise furyx,R9 390x bütçe sıkıntılı arkadaşlara ilaç gibi.

Eğer çok zorlu (5-10 gb render,3d modelleme,iş bilgisayarı...) işler yapmayacaksanız broadwell işlemci almanız HİÇBİR ŞEYE YARAMAZ. Zaten render yapacaksanız i5 6500 bile yeterlidir. X99'a o kadar para vermektense Alın bi h170 yada z170 geçin nede olsa çok yeterlidir.
SSD konusunda V300 önermem. O parayı ocz,samsung yada hi-level ve corsair almanı öneririm. Şimdi diyeceksin "Neden Hi-Level ?" çünkü f\p ürünü. Ama bütçe varsa tabiki samsung,corsair ve ocz'den şaşma. @ezio nickli arkadaşın dediği gibi r9 furyx alman 1 döner fiyatına 1.5 döner alman gibidir aynı fiyata. İstersen r9 390 alabilirsin. Eğer render yapacaksan 16gb seçmen iyi ama sadece oyun oynayacağım dersen 8gb yeterlidir. Ayrıca GSkill RipjawsV öneririm DDR4 ve skylake almak istersen. DDR3 alırsan ya Dark yada Corsair öneririm ama Kingston'da alabilirsin. Seagate yerine WD öneririm özellikle WD Black alman sana bir ekstra olarak dönecektir ama WD Blue bile iyidir. Kasa olarak sadece champ yazmışsın sanırın spec-02 alacaksın iyidir ama Bütçeyi değiştirdiğimiz şeylerin fiyatı ile sana kalan paradan Corsair Graphite 230T Orange alabilirsin. Bu önerilerimi dikkate alırsan sevinirim.

Beyler ben en azından oyunları 4K oynayacağım bir bilgisayar istiyorum. Bütçem max. 6000. 980 Ti ile 980 arasında çok fark var. En azından bir 5-6 sene yeni çıkan oyunları oynamak istiyorum. Eğer daha iyi bir sistem toplanabilirse toplayıp resmini atarsanız gerçekten çok sevinirim. Bilgisayarı oyun ve YouTube kanalim için kullanacağım.

Alın hocam. Şimdiden hayırlı olsun. İsterseniz ram 32GB yapabilirsiniz render için süper olur.
Edit:Sen en iyisi İ5 6500`ü İ7 6700 yap ve GSkill RipjawsV 32GB al render için.6500 tlye alırsınız.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    33,8 KB · Görüntüleme: 339
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı