Çözüldü i7 620M sistem oyunlarda çöküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Tekir

Hectopat
Daha fazla  
Sorunun önce ekran kartından kaynaklı olduğunu düşündüm fakat garantiye gönderdiğimde ekran kartı değiştikten sonra yine aynı sorunları yaşadım. Üstelik oyunlardayken bazen ekranım bir anda gidebiliyor ve bilgisayar kapalıyken olan "no signal" yazısı ekrana geliyor. Crash vermese bile ekranda değişik renklerde kare ve çizikler oluşuyor veya bilgisayar donuyor ya da oyunu görev yöneticisinden kapatma zorunda kalıyorum sistemimin kaldırdığı oyunlarda bile bu sorunu yaşıyorum mesela daha önce nostalji yapmak amacıyla "Half-Life" oynarken ekrana kare ve çizikler geldiğini fark ettim hatta bir süre sonra bilgisayar donmuştu.

Çözüm için yardımcı olursanız çok sevinirim. Sistem özellikleri(bildiğim en detaylı şekliyle. Ayrıca bilgisayarı aldığımda çok bilgili değildim ve maalesef internette satılan kötü bilgisayarlardan birisini aldım az çok hangi markalar tahmin edebiliyorsunuzdur.):

AMD Radeon R5 230 2 GB.
i7 620M.
8 GB RAM.
240GB SSD.
H55 anakart.
Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Oyunda MSI Afterburner ile çekip atın.
1609428450950.png

CS:GO dayken bu şekilde bu arada öncesinde CS:GO'da da sıkıntı yaşıyordum fakat sonradan bir şekilde açtım oyun aynı şekilde çöküp kapanıyordu Steam'da başlangıç ayarlarına "-noubershader" yazınca düzeldi.
Hocam o zaman Prime95 testine sokun.
Tam olarak ne yapıp size ne göndermeliyim acaba?
1609428450950.png

CS:GO dayken bu şekilde bu arada öncesinde CS:GO'da da sıkıntı yaşıyordum fakat sonradan bir şekilde açtım oyun aynı şekilde çöküp kapanıyordu Steam'da başlangıç ayarlarına "-noubershader" yazınca düzeldi.

Şuan bilgisayarı riske sokacak şeylere giremem o sebeple açıklarsanız sevinirim.
Gayet normal ve sanırım Turbo(k) vakası. 1.nesil işlemci darboğazın kralını yapar. Ekran kartı kötü. RAM Allah bilir kaç MHz. Sıcaklıkları yollarmısınız.
Turbo(k) değil İz*ly bu arada hocam.
Oyunda MSI Afterburner ile çekip atın.
1609428450950.png

Hocam o zaman Prime95 testine sokun.
1609428450950.png

Şuan bilgisayarı riske sokacak şeylere giremem o sebeple açıklarsanız sevinirim.
Gayet normal ve sanırım Turbo(k) vakası. 1.nesil işlemci darboğazın kralını yapar. Ekran kartı kötü. RAM Allah bilir kaç MHz. Sıcaklıkları yollarmısınız.
Turbo(k) değil İz*ly bu arada hocam.

Son düzenleme:
Çözüm
Hocam benim sistem i7 620M ekran kartı 6850 2 GB 256 bit 8 GB RAM 1 TB HDD. Aynı sorunu ben de yaşıyorum oyunlarda ama CS:GO'da rahatça oynayabiliyorum bende de oluyor siyah ekran verip pixelleşiyor. Sonra ama her zaman olmuyor ara sıra.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı