i7 6700-1050 Ti Sistem Performans Düşüşleri

Kowi

Hectopat
Öncelikle merhaba, benim sorunum sistemimle ilgili eskiden oyun oynarken iyi FPS'ler alıyordum son zamanlarda bilgisayarımda problemler var oyunu ilk açtığımda 100 FPS alıyorum aradan 1 saat geçiyor 60 FPS oluyor ve FPS dropları girmeye başlıyor. Termal macun sürdüm sürücüleri güncelledim virüs taraması yaptım format attım ama gene de düzelmedi. Sizce sorun ne olabilir? Bunu nasıl düzeltebilirim?
Ekran kartı: ASUS 1050 Ti 4 GB Phoenix.
İşlemci: Intel i7 6700 3.40 MHz.
RAM: 12 GB.
İşletim sistemi: Windows 10 Home.
Not: Oyunlar ilk açıldığı zamanda akıcı değiller. Monitörüm 75 Hz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle merhaba, benim sorunum sistemimle ilgili eskiden oyun oynarken iyi FPS'ler alıyordum son zamanlarda bilgisayarımda problemler var oyunu ilk açtığımda 100 FPS alıyorum aradan 1 saat geçiyor 60 FPS oluyor ve FPS dropları girmeye başlıyor. Termal macun sürdüm sürücüleri güncelledim virüs taraması yaptım format attım ama gene de düzelmedi. Sizce sorun ne olabilir? Bunu nasıl düzeltebilirim?
Ekran kartı: ASUS 1050 Ti 4 GB Phoenix.
İşlemci: Intel i7 6700 3.40 MHz.
RAM: 12 GB.
İşletim sistemi: Windows 10 Home.
Not: Oyunlar ilk açıldığı zamanda akıcı değiller. Monitörüm 75 Hz.

Sıcaklıklar yüksek olabilir. MSI Afterburner ile oyun içi sıcaklık değerlerini atıp ve hangi termal macun kullandınız? Söyleyiniz.

Sıcaklıklar yüksek olabilir. MSI Afterburner ile oyun içi sıcaklık değerlerini atıp ve hangi termal macun kullandınız? Söyleyiniz.

Bilgisayar boştayken ekran kartımın sıcaklık değeri 43 işlemci sıcaklık değeri 45 1 saat ardından ekran kartı 68 işlemci 69 oluyor. Termal macun markasını hatırlamıyorum.

Vsync açık mı? Termal macun sürdünüz ama kaç derece yük altındayken? Sürücüleri güncellediniz ama DDU ile silip kendi sitesinden recommended yani önerilen en son sürümünü mü yüklediniz? Virüs taramasını hangi programla yaptınız? Aşşağıdaki videoya göre AMD Radeon yazılımındaki ayarları değiştirin öyle kontrol edin birde.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

V-Sync açık mı? Termal macun sürdünüz ama kaç derece yük altındayken? Sürücüleri güncellediniz ama DDU ile silip kendi sitesinden recommended yani önerilen en son sürümünü mü yüklediniz? Virüs taramasını hangi programla yaptınız? Aşağıdaki videoya göre AMD Radeon yazılımındaki ayarları değiştirin öyle kontrol edin bir de.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

V-Sync kapalı, ısı değerlerini yukarıdaki yazıda paylaştım, eski sürücülerim sorun çıkardığı için onları silip güncel olanı indirdim virüs taramasını Kaspersky anti virüs ile yaptım.

Geri
Yukarı