Çözüldü i7-6700 aşırı ısınıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

FebrisMediocri

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar, son 1 haftadır işlemci sıcaklığında anlam veremediğim bir dengesizlik var. Örneğin bilgisayarı ilk açtığımda 80-90 derece arasında gidip geliyor, kısa bir süre sonra 30-40 derece olarak gözüküyor. Oyuna girdiğim zaman ise saniyesinde tekrar 80-90 dereceye fırlıyor, bu neden olabilir ve çözümü nedir?

İşlemci: i7 6700.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, son 1 haftadır işlemci sıcaklığında anlam veremediğim bir dengesizlik var. Örneğin bilgisayarı ilk açtığımda 80-90 derece arasında gidip geliyor, kısa bir süre sonra 30-40 derece olarak gözüküyor. Oyuna girdiğim zaman ise saniyesinde tekrar 80-90 dereceye fırlıyor, bu neden olabilir ve çözümü nedir?

İşlemci: i7 6700.
Aynısını benim işlemcide oluyordu. Intel Core 2 Duo E7500 kullanıyorum. Mesela boştayken 50-55 seyir ediyordu ve bir oyuna girince 92-100'e fırlıyordu. Termal macun sürdükten sonra işlemci baya rahatladı. Bence termal macun sür ve 1 ayda kasa temizliği yap.

Peki, bu sorunun çözümü sizce termal macun değişimi ve soğutucu temizliği mi? Eğer voltaj ile alakalı bir problem varsa servise göndermek gerekir diye düşünüyorum.

Hocam eğer bu konuda olduğu gibi o ısıda sabit kalıyorsa dediklerim sorunu çözer. Ama bir anda ısınıp sonra azalması otomatik fan yüzündendir. Eğer fanlar sabit %100'de ise oyuna girerken ısınmaz.

Öncelikle yardımcı olan herkese teşekkür ederim ederim, işlemci'nin normal de 3.40 GHz olmasına rağmen 3.71 GHz de çalışıyor. OC yapmadım ve BİOS ayarlarını sıfırladım fakat hala böyle çalışıyor neden olabilir ?

Yeni konular

Geri
Yukarı