i7 6700+RX 480 Sistem Yükseltilmeli mi?

smnfrkn

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba.
Yaklaşık 1 yıl kadar önce imzamda yazan sistemi topladım. Şu sıralar biraz değişiklik yapmak istiyorum ki bu isteğin de sebebi aslında Origins'te 40-50 FPS civarı alıyor olmam. 1070 Ti almayı düşünüyorum ancak sanırım işlemcim Full HD'de darboğaza yol açabilir. Konuyla ilgili internette de net bir bilgi yok herkes 6700k'yı test etmiş. Tecrübeleri olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim. Darboğaz olmasın diye QHD(2K) bir monitöre geçeyim diyorum bu sefer de maliyet kendi ekran kartımı satsam bile 3000 TL'yi buluyor. Zaten şu anda her şeyiyle PC bana 7000 TL'ye mâl oldu. Biraz kararsız kaldım o yüzden fikir alışverişi yapmak istedim.
İyi sosyaller.

WhatsApp Image 2018-02-23 at 15.46.50.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcin 1070ti'a dar boğaz yapmaz fakat alacağın performans farkı için gireceğin masrafa değmez. Yeni seri Nvidia kartlarını beklemelisin. :)

Son düzenleme:
Şu an ekran kartı almak için hiç uygun bir zaman değil. Yaklaşan yeni seri kartları bekleyin bence.

Stok soğutucu kullanıyorum yayın işiyle de uğraştığım için sıcaklık 75 derecelere kadar çıkabiliyor (Kasam çok serin bir kasa) sanırım önceliği 212x almaya vermeliyim.

İşlemcin 1070ti'a dar boğaz yapmaz fakat alacağın performans farkı için gireceğin masrafa değmez. Yeni seri Nvidia kartlarını beklemelisin. :)

Origins işlemciye binen bir oyun olduğundan OC yapılmış 6700k'lar bile Full HD'de darboğaz yapıyor. Oyun dünyası bu yönde ilerlerse zor bir durum olur çünkü ben 6700'ü on sene kırbaçlarım diye aldım. Şimdiden 7700k almadığıma pişman olmak üzereyim.

Stok soğutucu kullanıyorum yayın işiyle de uğraştığım için sıcaklık 75 derecelere kadar çıkabiliyor (Kasam çok serin bir kasa) sanırım önceliği 212x almaya vermeliyim.

Origins işlemciye binen bir oyun olduğundan OC yapılmış 6700k'lar bile Full HD'de darboğaz yapıyor. Oyun dünyası bu yönde ilerlerse zor bir durum olur çünkü ben 6700'ü on sene kırbaçlarım diye aldım. Şimdiden 7700k almadığıma pişman olmak üzereyim.
K ibaresi olmayan işlemciler kırbaçlanacak türde işlemciler değil, orada hata yapmışsınız. Anakartınız da bunu kanıtlar nitelikte :)
Full HD için haklısınız, 1080P'de 1070 ve üstü ekran kartlarıyla oyun oynadığınızda tam gücünden yararlanamıyorsunuz.
Yerinizde olsam şu an için monitör, yeni gelecek 11xx serisinden bir kart ya da ucuzlayacak 1000 serisinden ekran kartı alırdım.

Bendede aynı durum 19 da nisan ryzen 2700 x aldım şimdi bu yıl 7 nm işlemciler geliyormuş.

O sistemde şimdilik değişecek bir şey göremiyorum. 1070 Tİ alacaksan da işlemcin 1080P çözünürlükte darboğaz yapmaz.

Teknolojinin sonu yok. Bugün 7700K almadığına pişmansın, 7700K almış olsaydın, yarında 8700K almadığına pişman olursun. Sonu yok bu işlerin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı