i7 6700 sistem tavsiyesi

Bence Intel de iyi. Samsung'la kapışır.

Ama Intel'in 5 yıl garantisi var :puro:

İmla cezası aldığım için geç cevap yazıyorum. Bilgisayarı vatandan almamın sebebi evime çok yakın ve bilgisayarı aldıktan sonra kurulmunu orada yaptıracağım. Bir de garanti işleri falan vatan bilgisayarda daha kolay oluyor. İnternetten alım sıkıntılı gibi geliyor bana. Azımsanmayacak bir miktarda pahalı alacağımı biliyorum.
Durum şu ki şu anda i3 işlemcili bilgisayarım var. Oyun oynamıyorum. Ve bahsettiğim işleri bilgisayar çok zorlanarak yapıyor. Devamlı bilgisayar değiştirmek veya parça almak gibi bir lüksüm yok. Büyük bir ihtimalle bu aldığım bilgisayarı da en az bir beş sene kullanacağım. Bu yüzden almışken tam alayım diyorum. 6700 ü elden çıkarmak zor değil. Aldığım fiyata koysam kapış kapış alınır. Bir de galiba grafik tasarım ve 3 boyutlu tasarımda ekran kartı zannettiğim kadar önemli değil. İşlemci, anakart, ram üçlüsüne yüklenip ekran kartını biraz düşüreyim. Belki overclock işine de girerim. Render alırken faydası olur. Kasa ve ssd de çok uçuk şeyler olmasın diyorum. Technopat'ın nisan sistem tavsiyelerindeki üst düzey bilgisayarda bir takım değişiklikler yaparak kendimce şöyle bir liste yaptım. Bana yol gösterirseniz sevinirim.

Intel Core i7 7700K Soket 1151 4.2GHz 8MB Önbellek 14nm İşlemci
ASUS PRIME Z270-A Intel Z270 Soket 1151 DDR4 3866MHz(OC) USB3.1 AURA RGB Anakart
CORSAIR CARBIDE SERİSİ CHAMP/SPEC-01 80PLUS 600W KIRMIZI FANLI MidT ATX KASA
COOLER MASTER HYPER 212 Intel 2011/1366/1156/1155 AMD FM1/AM İŞLEMCİ SOĞUTUCU
http://www.vatanbilgisayar.com/king...ata-30-cache-ssd-okuma-500mb-yazma-500mb.html

1500 liralık da ram ve ekran kartı tavsiyenizi belkiyorum.

Ne? Vatan garantide daha mı iyi? Parçayı alıyorlar, 30 gün bakmadan bekletip üstüne kullanıcı hatası yazıp size gönderiyorlar. Daha birçok kötü yanı da var. Biz önerimizi yaptık.

Öneriniz için teşekkürler. Dedim ya ben de farkındayım daha pahalı alacağımın. Ama hem kolayıma geliyor. Hem de bir terslik olduğunda en azından karşımda muhatap olabileceğim bir insan oluyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı