i7 6700 ve GTX 1050 Ti Darboğaz Sorunu

Melille

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar. Biraz telaşla yazıyorum bunu. GTA 5 oynuyordum az önce ve işlemci kullanımının %100 olduğunu fakat ekran kartı kullanımının %70'i geçmediğini fark ettim. Acaba herhangi bir şeyden işlemcim mi zarar gördü? Bundan korkuyorum çünkü daha önce hiç böyle bir şey yaşamadım. Acilen yardımlarınızı bekliyorum.

Sıcaklık değerleri normaldi, 55 dereceyi görmüş en fazla. Ancak darboğaz devam ediyor. Ne öneriyorsunuz?

Bunun ismi darboğaz sorunu değil, o işlemci 1080p ultra ayarlarda RTX 2060'a kadar rahatlıkla besleme yapabilen bir işlemci; mümkünse sıcaklık değerlerini, msconfig'te görünen aktif çekirdek sayısını ve boştaki CPU kullanım değerlerinizi kontrol edip paylaşın.

Bunun ismi darboğaz sorunu değil, o işlemci 1080p ultra ayarlarda RTX 2060'a kadar rahatlıkla besleme yapabilen bir işlemci; mümkünse sıcaklık değerlerini, msconfig'te görünen aktif çekirdek sayısını ve boştaki CPU kullanım değerlerinizi kontrol edip paylaşın.
msconfig kullanmayı bilmiyorum. Yardımcı olabilir misin ?
Oyun ve yazılımlar orjinal ise sistemde virüs olabilir. Oyun içi değerleri paylaşır mısınız?
Oyun içi değerler oldukça değişken olabiliyor. Bazı yerlerde CPU %50-65, GPU %100-%50 oluyor. Bazen FPS değerleri 40'a kadar düşüyor bazen de 120'ye kadar yükseliyor. Sıcaklık değerlerinde anormallik yok.

Uyarı! Bu konu 4 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı