i7 6700 ve GTX 1070 FPS Düşme sorunu

Daha fazla  
  • MSI GTX 1070 Gaming X
  • i7-6700K
  • WD Blue 1 TB 7200 RPM Sata 3.0 64 MB
  • GSkill 16 GB RAM 2133 MHz
  • MSI Z-170A Pro
  • Cooler Master Hyper TX3i Evo
Arkadaşlar öncelikle ekran kartı hariç bu sistemi alalı 1 yıl oldu. Önceki ekran kartım GTX 980 CW sorunu yüzünden iade etmiştim onun yerine GTX 1070 aldım. Oyunlarda FPS dropları oluyor GTX 980 olduğunda da aynı FPS dropları vardı. GTX 980 yokluğunda R7 240 kullanıdım 1 ay iade beklerken hiç bir sorunla karışlaşmadım fakat GTX 1070 alınca yine aynı FPS dropları tekrarladı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunları FHD açıyorsanız ayarları sonuna kadar açın ve ekran kartı kullanımının 99 u gördüğüne emin olun sürekli bir şekilde 90 civarlarında takılsın. Bu ayarlarda oynadığınız oyundaki fps tatmin ediciyse böyle oynayın değil ise ayarları ufak ufak düşürün ama GPU kullanımını yüksek tutmaya çalışın.

Oyunlardan SSler ile desteklerseniz daha iyi olacak bende 1070 kullanıyorum 2k ya aldığım takdirde GPU kullanımı 90 dan aşağı inmiyor buyüzden dropta yemiyorum ama bazı oyunlarda bende sizin gibi sorun yaşıyorum ben i5-7500 kullanıyorum yüksek işlemci isteyen oyunlarda sıkıntı yaşamam normal ama siz 6700 kullanıyorsunuz çok güçlü bir işlemci, mümkünse oyun içi video yükleyin çok iyi olur.

• Corsair VS650 650w 80+ Güç Kaynağı
Arkadaşlar öncelikle merhaba, şöyle bir durum var. Rainbow Six Siege 2K ultra ayarlarda +100 FPS 0 drop aynı şekilde WWE 2k17 aynı ayarlar 0 FPS drop, fakat PUBG ve LOL'de arada sırada saniyelik droplar oluyor, neyden kaynaklanabilir ?

Öncelikle Merhabalar
Sistemim:
  • Ekran Kartı: MSI GTX 1070 Gaming X
  • Anakart: MSI Z170A Pro
  • RAM G.Skill 16GB DDR4 2400MHz
  • HDD: WD Blue 1TB 7200RPM
  • CPU: i7 6700k
  • Güç kaynağı: Corsair VS650
Arkadaşlar bu sistemle bazı oyunlarda anlık takılmalar yaşıyorum anlık takılma oldugunda örnek PUBG %99 ekran kartı kullanırken %2'ye düştü anlık olarak ve oyun takıldı ve League of Legends oynarken oyun başlarında anlık takılmalar oluyor sonra düzeliyor aynı PUBG oynarken gibi ekran kartı kullanımı anlık olarak düşüyor ve hemen artıyor. Fakat Rainbow Six Siege, The Witcher 3, WWE2K17 ve Shadow of Mordor'da olmuyor sistemsel bir sorun mu var oyunlarda mı bir sorun var? Yardım ederseniz mutlu olurum. HD Tune ile tarama yaptım sonuçlar gördüğünüz gibi. Normal mi?
Adsız 1.png
Adsız 2.png
Adsız.png

Sistem:
  • Anakart: MSI Z170A Pro
  • İşlemci: i7 6700K
  • Soğutucu: Silverstone Tundra TD03 Lite
  • Ekran Kartı: MSI GTX 1070
  • RAM: 8x2 16 GB Gskill 2400 MHz
  • Güç kaynağı: Corsair vs Serisi 650W
  • HDD: WD blue 1TB 7200RPM HDD
  • Monitör: Samsung s22d200 60Hz (Overclock ile 74 Hz yapıldı)
Arkadaşlar oyunlarıma aniden takılma giriyor, yardım edebilir misiniz?
İşlemci sıcaklığım oyunlarda maksimum 60 derece.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı