i7 6700HQ. GTX 1070 düşük GPU kullanımı

__cihan__

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,kullanmış olduğum Msi notebookta çoğu oyunda düşük gpu kullanımı ile karşılaşıyorum.Far Cry 6 gibi yeni çıkmış bir oyunda bile bu problemle karşılaşınca canıma tak etti açtım konuyu.İşlemci kullanımı 40 ila 60 arası ve gpu kullanımı 70 ila 89 arası,işlemcininin tüm çekirdeklerini kontrol ediyorum oynarken kritik değerlere ulaşmıyor.Cidden anlamıyorum bunun sebebini anlatabilecek bir technokurt yok mu?
Cpu:i7 6700hq
Gpu:gtx 1070
Ram:32gb 2400mhz
Ekran:1920x1080

Daha önce bu konuyla ilgili açılmış başlıklarada baktım net bir cevap yok.

Son düzenleme:
Merhaba,kullanmış olduğum Msi notebookta çoğu oyunda düşük gpu kullanımı ile karşılaşıyorum.Far Cry 6 gibi yeni çıkmış bir oyunda bile bu problemle karşılaşınca canıma tak etti açtım konuyu.İşlemci kullanımı 40 ila 60 arası ve gpu kullanımı 70 ila 89 arası,işlemcininin tüm çekirdeklerini kontrol ediyorum oynarken kritik değerlere ulaşmıyor.Cidden anlamıyorum bunun sebebini anlatabilecek bir technokurt yok mu?
Cpu:i7 6700hq
Gpu:gtx 1070
Ram:32gb 2400mhz
Ekran:1920x1080

Daha önce bu konuyla ilgili açılmış başlıklarada baktım net bir cevap yok.
Cihaz prize bağlı olduğunda öyle değil ise eğer güç ayarlarından dengeli yap.

Cihaz prize bağlı olduğunda öyle değil ise eğer güç ayarlarından dengeli yap.
Dengelide denedim farklı windows sürümlerinide denedim aynı.Witcher 3,god of war ve rdr 2 hariç ekran kartımı 100 de yüz kullanan oyun yok bu ne iştir arkadaş.

Biliyorum 6700hq öyle süper bir işlemci değil ama oda cpu kullanımı yüksek değerlere çıkmıyor ki darboğaz yapıyor diyelim.

Forum eski forum değil : )

Son düzenleme:
O kartlar için uzun vade de 89 sıkıntılı değerler bir bakım yaptır derim hatta Türkiye de bazı cooper pad hizmeti veren yerler var gerekirse seninkine göre bir ölçü alsınlar bakarsın iyi bir macunla beraber 10-20 derece düşüş yaşarsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı