i7 6700HQ - GTX965M FPS Düşüşü Sorunu

Bahadır Doğan

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, PUBG'de değişik bir FPS problemi yaşıyorum. Şöyle ki dün bilgisayarıma temiz kurulum yaptım ve oyunu kurdum. Sonrasında oyuna girdim, ilk girdiğimde FPS gayet güzeldi. (70-80) Oyunu bir daha açtığımda ise 8 FPS alıyordum. Sonrasında durumu çözmeye çalıştım fakat başarılı olamadım. Bilgisayara reset attığımda ilk açılışta PUBG'nin FPS'i normal oyunu kapatıp tekrar açtığımda ise FPS 8 civarına sabitleniyor. Bunun hakkında küçük bir deney yaptım, Intel GPU ile çalıştırdım ve FPS yine aynıydı. Bu olay beni ekran kartımın oyunda etkili olmadığına ikna etti. Fakat sorunun ne olduğunu tam olarak bilmemekle beraber çözüme ulaşamadım. Yardımlarınız bekliyorum.

Bilgisayar özellikleri:
İntel i7 6700HQ
GTX965M
8GB DDR4 RAM
Sürücülerin hepsi günceldir.
Not: Sadece PUBG'de değil diğer tüm oyunlarda aynı şekilde FPS düşmesi söz konusu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Nvidia control panelde, Manage 3D settings kısmında Preferred graphics processor'ü High Performance NVIDIA processor olarak değiştirin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı