i7-6700HQ sistem düşük performans veriyor

nuridemirag

Femtopat
Merhaba arkadaşlar, 2 yıl önce ASUS laptop aldım; performansından hiçbir zaman memnun kalmadım. Kağıt üzerinde cogu oyunu orta veya üst düzey oynatması gerekiyor ama o verimi nedense alamıyorum. Sizce nedeni ne olabilir? Lütfen yardımcı olursanız çok sevinirim.

1601279515604.png

1601279289892.png

Ekran kartı nedir? Oyunları harici ekran kartı ile mi çalıştırıyorsunuz? Oyunları prize takılı değilken mi oynamaya çalışıyorsunuz? Isınıyor mu?

Merhaba arkadaşlar, 2 yıl önce ASUS laptop aldım; performansından hiçbir zaman memnun kalmadım. Kağıt üzerinde cogu oyunu orta veya üst düzey oynatması gerekiyor ama o verimi nedense alamıyorum. Sizce nedeni ne olabilir? Lütfen yardımcı olursanız çok sevinirim.

Eki Görüntüle 683308

Eki Görüntüle 683304
Ekran kartı muhtemelen GTX 950M. Hangi oyunlarda, ne gibi sorun yaşıyorsunuz?

Eğer ki, GTX 950M gibi bir ekran kartı ise, alacağınız o kadar FPS'tir. Bir şey beklemeyin o karttan. Günümüz için oldukça yetersiz ekran kartı.

Ekran kartı nedir? Oyunlarda FPS değerleri nasıl?

FPS değerinden emin değilim 1 yıldır pek oyun oynamıyorum donduğundan dolayı. Ekran kartı: GTX950M.
Ekran kartınızı belirtin.

Ekran kartı: GTX950M.
Ekran kartı muhtemelen GTX 950M. Hangi oyunlarda, ne gibi sorun yaşıyorsunuz?

Ekran kartı: GTX950M. En son Mount & Blade II: Bannerlord indirdim. oyunu düşük ayarda bile oynayamıyordum.
Sürücüleriniz güncel mi? Bilgisayarı prize takılı bir şekilde mi kullanıyorsunuz?

Prize takılı oynuyorum. Sürücüleri en son 2 ay önce güncellemiştim bir programla ekran kartını da kendi sitesinden güncelledim.
Eğer ki, GTX 950M gibi bir ekran kartı ise, alacağınız o kadar FPS'tir. Bir şey beklemeyin o karttan. Günümüz için oldukça yetersiz ekran kartı.

Günümüz için yetersiz olabilir biliyorum ama en azından orta seviyede GTA 5 oynatır diye düşünüyorum onda bile sorun yaşıyorum.
Ekran kartı nedir? Oyunları harici ekran kartı ile mi çalıştırıyorsunuz? Oyunları prize takılı değilken mi oynamaya çalışıyorsunuz? Isınıyor mu?

Çabuk ısınıyor ve oyunları direk açıyorum bakmıyorum nasıl açtığıma çok aşırı bilgim yok PC hakkında.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartınız o kadar aman aman bir ekran kartı değil. Normal bir durum YouTube'dan aynı sistemle oynanan oyunlara bakın. FPS çok oynuyorsa o zaman sorun var diyebiliriz.

Geri
Yukarı