i7 6700K bilgisayar aşırı yükte kapanıyor

decadence512

Hectopat
Merhaba arkadaşlar benim öncelikle sistemim şöyle
MSI kriat Gaming Z170 chipset
16 gm 2400 MHz RAM
i7 6700 SKylake
MSI 1070 Ti
Corsair H80I GT
650 PSU.
Benim 2/3 gündür işlemci ısı problemim vardı. 97 dereceye kadar çıkıyordu... Sonra dolayısıyla reset çekiyordu bilgisayar. İşlemciyi çıkardım dışarıda beklettim. 24 saat sonra taktım. Güzelce macun sürdüm sıvı soğutma montajını yaptım. Şimdi işler yolunda. Değerler gayet normal boşta iken sıcaklık 25-30 derece, örnek oyun Battlefield V sıcaklık değerleri 60'ı geçmiyor. MSI Afterburner ile sol üst köşeden izliyorum. Hem CPU hem GPU. Fakat şimdi de bu ikisinin ortasında. LİM Power diye bir şey çıkıyor gidiyor. Bir zaman sona gene kapanıyor. İşlemci elektriksel problem gibi. BIOS ayarları defult MSI Afterburner program ayarları defult. Arakdaşlar çözemedim. Sıkıntı nedir? Yardımcı olur musunuz?

BIOS ayarları defult. Başka bir çoklayıcı ve başka bir priz denedim. MSI Afterburner ile oyunda değerleri izlerken CPU ve GPU arasında LİM voltage diye bir şey çıkıyor... Bir zaman sonra yeniden başlıyor.
Düzenleme: Sıcaklık problemini çözdüm. Şu an 70'den yukarı çıkmıyor. 2 saat kadar oynadım, kapanmadı. İnşallah. Böyle devam eder.

Geri
Yukarı