i7 6700k Dark Aquaforce w240 ile Isınma Sorunu

İşlemci kaynaklı değildir zaten.
Öyle bir ihtimal yok değil mi hocam ? Şu an içimi rahatlattınız. :)Gerekirse sıvı soğutmayı değişmeye razıyım ama işlemci çok pahalı. :(

Öyle bir ihtimal yok değil mi hocam ? Şu an içimi rahatlattınız. :)Gerekirse sıvı soğutmayı değişmeye razıyım ama işlemci çok pahalı. :(
Herkese tekrar merhaba.Bu gün bilgisayarımı bilgisayarcıya götürüp kontrol ettirdim.Sıvı soğutmayı söküp termal macun değiştirdik.Anakartın arka kısmına gelen sıvı soğutma plakasının zarar gördüğünü farkettik.Vidayı çevirince arka taraftaki kısımda dönüyodu.Bir daha lehimle plastik kısımı eritip vidayı sabitledik.Herşeyi yerli yerine koyup stress 4-5 dakikalık stres testi yaptık.Ortalama 73-74 derece gördüm.Eve getirip denedim 80 dereceleri gördüm.Şu an sistem başlarken 45 derece sonra azalıp 37 derecelere iniyor.Fakat fan devrini arttırmama rağmen sıcaklık aynı kalıyor.Ben bu işten hiç bir şey anlamadım:(

Son düzenleyen: Moderatör:
delidding denen olay gerekebilir . linkte işlemci çekirdeği ile üzerindeki ıhs denen bakıra yani işlemciyi elinize alınca modelinin ve bilgilerinin yazduğı soğutma bloğunu temas ettirdiğiniz yüzeyin arasına intelin kalitesiz macun kullanması ile yaşanan sorundan dolayı yapılan işlemi anlatıyor bu işlemci yapan dolu fakat işlemciniz garanti dışı kalır bilginize.

(Yapılan işlem sonrası 12 derece düşüş yaşanmış videoda fakat 30 dereceye kadar düşüş yaşayanlar var .)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

delidding denen olay gerekebilir . linkte işlemci çekirdeği ile üzerindeki ıhs denen bakıra yani işlemciyi elinize alınca modelinin ve bilgilerinin yazduğı soğutma bloğunu temas ettirdiğiniz yüzeyin arasına intelin kalitesiz macun kullanması ile yaşanan sorundan dolayı yapılan işlemi anlatıyor bu işlemci yapan dolu fakat işlemciniz garanti dışı kalır bilginize.

(Yapılan işlem sonrası 12 derece düşüş yaşanmış videoda fakat 30 dereceye kadar düşüş yaşayanlar var .)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Böyle bir işlemin olduğunu bilmiyordum. Birkaç video izledim paylaşımınız üzerine. Dediğiniz gibi çok iyi verim sağlayanlar var fakat gerçekten profesyonel yapıyorlar bu işi. Yoksa işlemci çöp olabilir. Benim işlemcim de 6700k boşta değerleri 35-40 derece arası değişiyor. Sıvı soğutma kullanıyorum ve bu ortalamanın yüksek olduğunu düşünüyorum. Oyunlarda 70-76 arası değişiyor.

Eğer işlemci'ye oc yapmadan dediğiniz değerleri görüyorsanız bence yüksek delid yapmak size kalmış biraz dikkatli olduğunuzda sıkıntı olacağını sanmıyorum mengene hatta jiletle açanalarında videoları var hatta meraktan elimdeki eski işlemciyi bile jiletle açtım ben dikkat ettinizmi sorun olmuyor. Tabi karar sizin.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı