i7 6700K desteklemediği halde Windows 11 yüklenebilir mi?

Az önce final orjinal iso dosyası ile sorgusuz sualsiz kurdum. Sözleşme falan da çıkmadı. Diğer her şey vardı zaten işlemcide dediğim gibi bişi sormadı. İsteyen kurabilir. 🙋‍♂️

Az önce final orijinal ISO dosyası ile sorgusuz sualsiz kurdum. Sözleşme falan da çıkmadı. Diğer her şey vardı zaten işlemcide dediğim gibi bir şey sormadı. İsteyen kurabilir. 🙋‍♂️

Aynı şekilde direkt olarak ISO'yu açıp 7200U olan dizüstüme kurulum gerçekleştirmiştim aylar önce fakat diğer bütün şartları sağlayan 6700K sistemime yükseltme yapmayı denediğimde her seferinde CPU desteklenmiyor uyarısı aldım. Secure Boot açık ve TPM 2.0 etkin durumdaydı. Enteresan sanırım düzeltmişler. Herhangi bir müdahale yapmadan kurmak istedim fakat sanırım mümkün değil artık.

Aynı şekilde direkt olarak ISO'yu açıp 7200U olan dizüstüme kurulum gerçekleştirmiştim aylar önce fakat diğer bütün şartları sağlayan 6700K sistemime yükseltme yapmayı denediğimde her seferinde CPU desteklenmiyor uyarısı aldım. Secure Boot açık ve TPM 2.0 etkin durumdaydı. Enteresan sanırım düzeltmişler. Herhangi bir müdahale yapmadan kurmak istedim fakat sanırım mümkün değil artık.
Bende eski bir yükleme medyası var içine sadece güncel install.wim atarak hala yükleme yapabiliyorum.

Dosyayı senin için yükledim. Sıkıştırılmış hali 606 Mb boyutunda. Güncel Windows 11 iso sunu Rufus ile USB ye yazdırdıktan sonra bu dosyaları USB ye at ve tümünü değiştir de. Ben Bu şekilde yapıyorum çalışıyor. Umarım sana da faydası olur, Selamlar.

Dosyaları indirmek için tıklayınız.

Son düzenleme:
Bende eski bir yükleme medyası var içine sadece güncel install.wim atarak hala yükleme yapabiliyorum.

Dosyayı senin için yükledim. Sıkıştırılmış hali 606 MB boyutunda. Güncel Windows 11 ISO sunu Rufus ile USB'ye yazdırdıktan sonra bu dosyaları USB'ye at ve tümünü değiştir de. Ben bu şekilde yapıyorum çalışıyor. Umarım sana da faydası olur, selamlar.

Dosyaları indirmek için tıklayınız

Aslında bu aklıma geldi fakat ne yazık ki kullandığım ISO'yu silmişim dizüstü bilgisayarımdan. Senin saklaman iyi olmuş. Teşekkürler dediğin şekilde deneyeceğim.
Aslında bu aklıma geldi fakat ne yazık ki kullandığım ISO'yu silmişim dizüstü bilgisayarımdan. Senin saklaman iyi olmuş. Teşekkürler dediğin şekilde deneyeceğim.

Ne yazık ki başaramadık :( dosyayı indirdim içerisine yeni install.wim'i attım fakat aynı hata yine peşimizi bırakmadı. Belki de herhangi bir Windows 10 güncellemesi ile önüne geçilmiştir.

1651185307493.png

Burada şimdi değil seçeneğini seçince herhangi bir uyarı vermiyor bu arada.

Son düzenleme:

Ne yazık ki başaramadık :( dosyayı indirdim içerisine yeni install.wim'i attım fakat aynı hata yine peşimizi bırakmadı. Belki de herhangi bir Windows 10 güncellemesi ile önüne geçilmiştir.

Eki Görüntüle 1372966

Burada şimdi değil seçeneğini seçince herhangi bir uyarı vermiyor bu arada.

Sıfırdan (temiz) kurulum yapmıyor musunuz. ? Ben o şekilde yükledim.

Sıfırdan (temiz) kurulum yapmıyor musunuz? Ben o şekilde yükledim.

Onu denemedim bu arada çalışıyor olabilir. Şu an işime gelmiyor temiz kurulum. Bir sorun olduğunda geri yükleme yapabilmek adına yükseltme yapmak istedim. Diğer bilgisayarımda da o şekilde yapmıştım sorunsuz çalışmıştı. Sanırım yükleme medyasında değişiklik yaptılar bundan ötürü eskiden sadece TPM kontrolü yaparken artık CPU'da takılıyor.

Onu denemedim bu arada çalışıyor olabilir. Şu an işime gelmiyor temiz kurulum. Bir sorun olduğunda geri yükleme yapabilmek adına yükseltme yapmak istedim. Diğer bilgisayarımda da o şekilde yapmıştım sorunsuz çalışmıştı. Sanırım yükleme medyasında değişiklik yaptılar bundan ötürü eskiden sadece TPM kontrolü yaparken artık CPU'da takılıyor.

Evet temiz kurulumda da takıldı ben bu şekilde çözdüm. Tercih senin artık, beğenmezsen temiz 10 yüklersin bence yükle gitsin. 😁 selamlar. 🙋‍♂️

Geri
Yukarı