i7 6700k, G1 Gaming Z170X ve 1080 Ti Sistem

@Semih Demir Aynen o kadar kotu. Tabi ki HDD de vazgecilemez. Dedigim gibi yavas bir HDD size oyle iskence cektirir. Ama hizli bir HDD de yuksek depolama alani sayesinde yardimciniz olacaktir. Bu yuzden onemli. Olmazsa olmaz degil. Paran varsa basarsin 600-1000 TL alirsin 500 GB veya 1 TB SSD :D.
Vay be kardeşim bunu hiç bilmiyordum açıkçası cahilliğimi maruz görünüz lütfen. :) Ne önerirsin peki bunu al diyebileceğin link atabilir misin? Parası çok ama uzun ömürlü olsun ne yapalım yavaş olmasından iyidir. :)

HDD, ucuz fiyata yüksek depolama alanı için gayet iyi fakat kötü bir HDD size işkence çektirir. Aynı siz kuantum fiziği bilen biriyken size çarpım taboşuna çalıştırmaları gibi olur. :D
İyi ki konuyu açmışım. Yoksa tüplü ferrari almış olacaktım. :D

Şu an kullandığım sistemimde bu SSD var;
SAMSUNG 850 EVO 500GB SATA 3.0 (Okuma 540MB / Yazma 520MB) SSD

Vay be kardeşim bunu hiç bilmiyordum açıkçası cahilliğimi maruz görünüz lütfen. :) Ne önerirsin peki bunu al diyebileceğin link atabilir misin? Parası çok ama uzun ömürlü olsun ne yapalım yavaş olmasından iyidir. :)

İyi ki konuyu açmışım. Yoksa tüplü ferrari almış olacaktım. :D

Şu an kullandığım sistemimde bu SSD var;
SAMSUNG 850 EVO 500GB SATA 3.0 (Okuma 540MB / Yazma 520MB) SSD
Şu anki SSD nizi kullanın sadece. Eğer alana ihtiyacınız olursa 1 TB lık Toshiba P300 alabilirsin.

Bu sistemimi sattığım için kullanamam. Yeni sisteme takabilirim, ama 500GB bana çok az gelir oyun çok arşivlerim çok o da var.
O zaman performanslı bir HDD takın gitsin. :)
Technopat'ın Ryzen sisteminde kullandığı HDD yi seçebilirsiniz.
Toshiba Hard Disk

Değerli vaktinizi çaldığım için kusura bakmayın arkadaşlar. İlginiz ve yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ediyorum. Belki farklı sistem de toplayabilirim yardımınız ile. Çok sağ olun.

Ne demek kardesim yeter ki sor sen :).
Bu arada aklima geldi. O attigin sistemdeki HDD'yi adam buyuk ihtimalle eski sisteminde kullaniyordur ondan kalmadir. Bir de Sata 2 felan olmasin :D. Bak sen o zaman. Ferrari'ye tup taktirmayi birak az gelir o cumle :D.

Burası Technopat dostum. Teknoloji tutkunlarının ortak adresi. Bazı istisnalar olsada burdaki çoğu kişi elinden geldiğince yardım etmeye çalışır. Bilgi de paylaşarak öğrenilir zaten. Hem bilmemek değil öğrenmemek ayıp. :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı