i7 6700k, GTX 1070 tabanlı sistem

Asus anakart mı yoksa msi mı?

• Oy verenlerin toplamı
    15

FxEXTREME

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle selamun aleyküm arkadaşlar, başlıkta da görüldüğü üzere İ7 6700K ve GTX 1070 tabanlı sistem toplayacağım ancak anakart konusunda kararsız kaldım, asus b150 ddr4 aura alsam diyorum çünkü ekran kartınıda asus strix gtx 1070 aura alacağım ve görsel şölen yaratacağım. Tertemiz güzel bir kasa olacak ama anakart konusunda endişelerim var asus nasıl anakart konusunda daha önce hiç kullanmadım. Çoğu kişi msi al diyor sizce ne yapmalıyım ve en önemli sorun msi anakartlarda game boost özelliği ile kolayca overclock işlemi yapılabiliyor. Asus anakartlarda da buna benzer özellik var mıdır? Sırf bunun için msi almak istemiyorum, sistemin tüm bileşenleride şunlar;

Corsair vengeance 2x8 ddr4 3200mhz ram
Asus strix gtx 1070
Core i7 6700k 4ghz
Corsair spec03 650w 80+ bronz kasa ve power
Cooler master hyper evo soğutucu (Bu konuda da karamsarım acaba overclock için yeterli bir soğutucu mu?)

Yardımcı olursanız sevinirim, özellikle recep abinin yardımlarını bekliyorum, hayranınım abi, teşekkürler.

Güncel, arkadaşlar yardımcı olsanız. :matrix:

Spec serisi kasalar küçüktür, kartın ve diğer bileşenlerin hava sirkülasyonunu sınırlar. Tower kasa önerimizdir. 400R, Haf 912, Talon gibi modellere yönelebilirsiniz.

İşlemci, oyun performansına başlıca etki etmez. i5 6600 yeterli olacaktır.

Ayrıca almayı düşündüğünüz anakart B serisi. B serisi overclock edilemez bu yüzden işlemcinizin çarpan kilidi kapalı olsa da farketmez. B serisi anakart yerine H serisi alabilirsiniz.

Soğutucu olarak Hyper 212 Evo öneririm, iyidir.

İlla ki işlemcim i7 6700K olacak diyorsan, Z170 serisine bakmak zorunda kalacaksın. Bu da bütçeni zorlayacak.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı