i7-6700K GTX 1080 sistem oyunlarda donma sorunu

hllkmn

Hectopat
Arkadaşlar bilgisayarı toplayalı 2 yıl olmak üzere. Bu süre boyunca sıkıntı olmadı 1.5 yıl sonra oyunlara girince donmaya başladı ve sadece kapat tuşuyla kapatabiliyordum. Normal olarak bilgisayarı kullanabiliyorum ama sadece oyunları açınca kapatma veren donma olmaya başladı. Bir arkadaş kasanın fişini tek olarak prize takmamı söyledi. Bir süre öyle düzelir gibi oldu şimdi aynı sorun başladı. Kendi tahminimce PSU'nun günü geçti gibi. Zalman R1 in 600W'lık kendi PSU'su. Sizce sorun ne olabilir?

PSU: ZALMAN ZM600-LE

Sistemim:
Intel i7-6700K
Deepcool Maelstrom 120T Sıvı Soğutucu
Asus MAXIMUS VIII HERO Anakart
Kingston Savage 12 GB (2x8GB) DDR4 2400 MHz RAM
Samsung 120 GB SSD
Seagate Barracuda 2 TB 7200 RPM HDD
MSI GTX 1080 8 GB GamingX
Zalman R1 ATX Kasa
Asus VG248QE monitör

2019-01-04 (5).png
2019-01-04 (1).jpg
Screenshot_14.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Benzer problemim vardı anakarttaki termal diyotlarda sıkıntı varmış diye okudum bir yerde garantiye gönderdim adamlar bir şey bulamadı geri gönderdiler sonra tomshardwarede ekran kartına yeterli güç gitmemesinden kaynaklıymış diye okudum.Yeni power supply alınca düzeldi.

Ramleri tek tek çıkarıp denedim düzelir gibi oldu ama 2-3 saat sonra tekrar donmaya başladı. büyük ihtimalle Güç kaynağı diye düşünüyorum.
Bugün yeni 700W 80+ Bronze güç kaynağını taktım değişiklik yok.
Bugün yeni 700W 80+ Bronze güç kaynağını taktım değişiklik yok.
edit 3: pc yi başka bir evde çalıştırdım, normal çalışmaya başladı. tahminimce evin elektriği ile bir sıkıntısı olduğunu düşünüyorum. Böyle bir şey var mı acaba @recepbaltaş ?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı