i7 6700k sistem donma sorunu

Proportions

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, 6.750TL'ye sistem topladım. LOL, Metin2 gibi çok ağır olmayan oyunlarda ve dizi izlerken bile donma sorunları yaşıyorum. Windows 10 güncelleştirmelerini yaptım. Ekran kartı güncelleştirmesi de yapıldı. Fakat buna ne sebep oluyor bulamadım. Yardımcı olabilecek var mı?

Sistemim;
  • Intel Skylake Core i7 6700K 4.00GHz 8MB Cache LGA 1151
  • Corsair 16GB (2x8GB) Vengeance LED Kırmızı DDR4 3000MHz CL15 Dual Kit RAM
  • ZOTAC GeForce GTX 1070 AMP Extreme Edition 8GB DDR5 256 Bit (DX12)
  • Asus Z170-A Intel Z170 3400MHz O.C DRR4 ATX Anakart
  • Samsung 256GB 850 Pro SATA 3.0 (Okuma 550MB/Yazma 520MB) SSD
  • Corsair HYDRO Serisi H110 Sıvı Soğutma Sistemi
  • WD 3.5'' 1TB Caviar Blue SATA 3.0 7200Rpm 64MB Cache Harddisk
  • ZALMAN Z11Neo 700W ATX MidT Siyah Kasa
  • LG 23'' 23MP57HQ Geniş Ekran Led IPS Monitör

@Recep Baltaş , @Ali Güngör , @Spontune , @Cihatinan , @CJack60
Sizlerin yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
CPU % 15 - %30, Bellek % 15 - %20 ve diskler neredeyse kullanılmıyor bile % 1 gibi değer veriyor. Ekran kartını çıkarıp tekrar takmam veya farklı bir ayar yapmam gerekiyor mu diye düşünüyorum sadece. Yardımınız için teşekkür ederim. Ama TeamViewer programına gerek yok bence.

Kullanım değerleri normal bence ama işlemci boşta %30 oluyorsa bir problem olduğu kesin. Bilgisayar kasasını açmanıza gerek bile yok. Sorun yazılımsal ve arkaplan uygulamaları başka bir şey değil. Bilgisayar yeni dediğiniz için virüs yoktur diye düşünüyorum.

TeamViwer ile bakarsam çok çabuk anlayabiliriz sorunu. Siz gerek yok diyorsanız. Çok yardımcı olamam bu şekilde.

Ayarlarınız yapılacak gerekiyorsa .dll dosyaları yeniden oluşturulacak. Çalışan gereksiz uygulamalar kapatılacak. Gereksiz dosyalar silinecek. Son olarak da kayıt defteri düzenlenecek.

- Bunları yaptıktan sonra bilgisayarınızdan tam verim alabilirsiniz.

Yardımcı olmamı istediğiniz başka bir konu var mı?

SSD'de sorun var mı emin değilim. HDD zaten depo olarak kullanılıyor. Tekrar format atacağım. Sonrasın da düzelmezse SSD'yi garantiye yollayacağım sanırım.

Arkadaşlar SSD'ye temiz bir format attım. 5 günlük deneme sürecinin de ardından hiç bir sorun olmadığını gördüm. Sanırım sistemi ilk kurarken ve BIOS ayarlarını ilk yaptığımda bir sorun oluşmuş. Şuan sistem hiç bir sorun olmadan çok rahat bir şekilde çalışmaktadır. 'Sorun Çözüldü' kelimeleri bu forumda sevilebilecek en iyi iki kelime :)
Herkesin sorunlarını çözümlemesi dileğiyle..

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı