Çözüldü İ7 6700K Sistem Donma Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Elixe

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarımı kısa süre önce aldım fakat bilgisayarımda iş yaparken veya oyun oynarken hemen olmasa da 1-2 saat sonra kitlenip kalıyor, reset atınca düzeliyor. Forumda çogu konuyu inceledim bir cözüm bulamadım. RAM'de sıkıntı olabilir demişler cogunlukla, bir çözüm var mıdır acaba?

Sistem;
  • Windows 8.1 64bit
  • i7 6700K
  • MSI GTX980 4g
  • MSI H170A Gaming Pro
  • RAM ise Corsair 8x2

Çözüm
Bilgisayarımı kısa süre önce aldım fakat bilgisayarımda iş yaparken veya oyun oynarken hemen olmasa da 1-2 saat sonra kitlenip kalıyor, reset atınca düzeliyor. Forumda çogu konuyu inceledim bir cözüm bulamadım. RAM'de sıkıntı olabilir demişler cogunlukla, bir çözüm var mıdır acaba?

Sistem;
  • Windows 8.1 64bit
  • i7 6700K
  • MSI GTX980 4g
  • MSI H170A Gaming Pro
  • RAM ise Corsair 8x2

RAM'leri farklı slotlara takmayı dene, olmazsa farklı RAM'ler ile dene.

Sistem;
  • Windows 8.1 64bit
  • i7 6700K
  • MSI GTX980 4g
  • MSI H170A Gaming Pro
  • RAM ise Corsair 8x2

RAM'leri farklı slotlara takmayı dene, olmazsa farklı RAM'ler ile dene.

Çözüm
  • KİNGSTON SAVAGE 240 GB SSD
  • WESTERN DİGİTAL 2 TB Harddisk

Ram Slotlarını Değiştirim.Dün hiç bi sorun yok iken bugün aynı sorun tekrardan oldu.

PC'nin sıcaklıgı 30 derecenin üstüne cıkmıyo ısınmada sıkıntı yok bilgisayarı alalı 5 gün falan oluyo virüs olucagınıda sanmıyorum koruma var.

Hocam bir tek SSD takılı çalıştır makineyi bende de aynısı vardı HDD yi çıkartıp sadece SSD ile açtım hiçbir sorun kalmadı sende dene bu yöntemi işe yarayabilir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı