i7 6700K İçin Anakart Önerisi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
110
Bütçem max. 800 TL. Ama en iyi fiyata en iyi O.C. performansını veren kartı önerebilirsiniz.

Güncellik derdim yok. En iyi F/P ürününü arıyorum.

Sistemim;

• i7 6700K
  • Corsair 3000 MHz RGB RAM
Aklımdaki modeller;
  1. Asus Maximus VIII Hero (Z170)
  2. Gigabyte Z170X GA - Gaming 7
  3. Gigabyte Z270X Gaming 5

Üçü de teknik olarak piyasadaki Z170/Z270'lerin en premium olan modelleri. Yani VRM soğutması, OC kapasitesi sağlam olan anakartlar. Daha serin çalışacağı için daha uzun ömürlü anakartlar olacaktır. Aralarında en iyisinin Maximus VIII Hero olduğunu düşünüyorum ancak hangisi daha ucuza gelirse onu alın derim. Overclock konusunda iş genelde işlemci ve soğutucunuzda bitiyor, ancak anakartın chip kalitesi diğer chiplere göre düşük voltajda daha yüksek frekansta overclock imkanı veriyor.

Üçü de teknik olarak piyasadaki Z170/Z270'lerin en premium olan modelleri. Yani VRM soğutması, OC kapasitesi sağlam olan anakartlar. Daha serin çalışacağı için daha uzun ömürlü anakartlar olacaktır. Aralarında en iyisinin Maximus VIII Hero olduğunu düşünüyorum ancak hangisi daha ucuza gelirse onu alın derim. Overclock konusunda iş genelde işlemci ve soğutucunuzda bitiyor, ancak anakartın chip kalitesi diğer chiplere göre düşük voltajda daha yüksek frekansta overclock imkanı veriyor.
Teşkkürler. :)

Amazon'da; Asus Z170 Deluxe 700 TL'ye geliyor.

Deluxe sanırım en dolu modeli. Sizce iyi bir seçim olur mu?

Z170 Deluxe termal ve güç fazları dizaynı olarak çok çok iyi. Aradığınız maksimum overclock performansını size sunabilir. Ayriyeten Z170 anakart bulmakta zorlanıyorsanız Z270 olarak da Z270X Gaming 5 alabilirsiniz. Başka Z270 alternatifleri de var tabii. Amazon'dan getirtmek uğraşlı ve uzun bir süreç olur diye söyledim. Ama üzecek anakartlar değil.

Z170 Deluxe termal ve güç fazları dizaynı olarak çok çok iyi. Aradığınız maksimum overclock performansını size sunabilir. Ayriyeten Z170 anakart bulmakta zorlanıyorsanız Z270 olarak da Z270X Gaming 5 alabilirsiniz. Başka Z270 alternatifleri de var tabii. Amazon'dan getirtmek uğraşlı ve uzun bir süreç olur diye söyledim. Ama üzecek anakartlar değil.
Amazon.de sitesinde, Z170A Deluxe 703 TL, VIII Hero ise 623 TL'ye geliyor. Kargo bedava.

Sanırım tercihimi Asus'tan yana yapacağım. Zira O.C. konusunda çok başarılı geldiler.

Önerilere açığım ama.

Amazon.de sitesinde, Z170A Deluxe 703 TL, VIII Hero ise 623 TL'ye geliyor. Kargo bedava.

Sanırım tercihimi Asus'tan yana yapacağım. Zira O.C. konusunda çok başarılı geldiler.

Önerilere açığım ama.
İkisinden birini almak size kalmış. Ancak ASUS modelleri overclock bakımından daha iyi, özellikle Deluxe güç fazları ve termal dizaynı olarak en önde bana göre. Fiyat farkı da az zaten, ikisi de aynı overclock performansı veriyor diyebiliriz.

700₺’ye Z170A Deluxe bulduysanız alın bence. VIII Hero’dan OC konusunda daha üstündür.

Asus Maximus VIII Hero'yu bilmem, ama VIII Ranger ile İ7 7700K ile başarılı bir şekilde 4.8 GHz olarak kullanan birisini tanıyorum.

Hero ile pek fark yok anladığım kadarıyla. Bence de VIII Hero alınabilir.

en iyi O.C. performansını veren kartı önerebilirsiniz.
Bunu dediğin için ben de Z170A Deluxe tercih etmeni öneririm. Normal bir O.C yapacak kullanıcı aradaki farkı vermeyip VIII alabilir ama ben senin için Deluxe öneriyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı