i7 6700K İçin Anakart Önerisi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
En iyi OC performansını sunan modeli bana göre almana gerek yok. 0.3-0.4 değerindeki bir artış performansını doğrudan etkilemeyecektir. Şahsen bu kadar pahalı Anakart almazdım tercih senin. Bu modellerin fiyatları neler? Gigabyte Z270X Gaming 5-7 modelleri bütçene sığmıyor gibi.

En iyi OC performansını sunan modeli bana göre almana gerek yok. 0.3-0.4 değerindeki bir artış performansını doğrudan etkilemeyecektir. Şahsen bu kadar pahalı Anakart almazdım tercih senin. Bu modellerin fiyatları neler? Gigabyte Z270X Gaming 5-7 modelleri bütçene sığmıyor gibi.
Şu an aklımda; Asus Z170 Deluxe veya Asus Maximus VIII Hero var.

Kurlarda düşme olduğu için Deluxe modeli 690, Hero modeli ise 600 TL'ye geliyor.

Kararsız kaldım şu an.

0.3-0.4 değerindeki bir artış performansını doğrudan etkilemeyecektir.
GLU render alsam da, İşlemci hızındaki artış fotoğraf editlerken belli oluyor.

Şu an aklımda; Asus Z170 Deluxe veya Asus Maximus VIII Hero var.

Kurlarda düşme olduğu için Deluxe modeli 690, Hero modeli ise 600 TL'ye geliyor.

Kararsız kaldım şu an.
VIII Hero alınmasını öneririm. 6700K ile stabil 5 GHz'e yükseltme tecrübem var. İşlemci kabak değilse, iyi bir tercih olur.
Diyemeden edemeyeceğim. Neden elinizdeki işlemciyi de satıp 8600K + Z370 anakart düşünmüyorsunuz?

VIII Hero kullanıyorum. Anakart güzel Asus yazılım desteğini hala sürdürüyor. Ama 8, 6 dan büyüktür. 8.nesil alınmasını öneririm. Performans olarak fark var ve fiyat farkı da aşırı değil.

VIII Hero kullanıyorum. Anakart güzel Asus yazılım desteğini hala sürdürüyor. Ama 8, 6 dan büyüktür. 8.nesil alınmasını öneririm. Performans olarak fark var ve fiyat farkı da aşırı değil.

VIII Hero alınmasını öneririm. 6700K ile stabil 5 GHz'e yükseltme tecrübem var. İşlemci kabak değilse, iyi bir tercih olur.
Diyemeden edemeyeceğim. Neden elinizdeki işlemciyi de satıp 8600K + Z370 anakart düşünmüyorsunuz?

Şahsen 8. Nesle geçmeyi pek düşünmemiştim. Ama düşünebilirim.

Şahsen 8. Nesle geçmeyi pek düşünmemiştim. Ama düşünebilirim.
Stok haliyle 8600K ile 6700K neredeyse aynı sonuçları veriyor. 8600K overclock ile iyi sonuç verecektir. Fiziksel +2 çekirdek de güzel bir avantaj olur sizin için.

Stok haliyle 8600K ile 6700K neredeyse aynı sonuçları veriyor. 8600K overclock ile iyi sonuç verecektir. Fiziksel +2 çekirdek de güzel bir avantaj olur sizin için.
Sanırım anakart alıp yoluma devam edeceğim.

Çünkü artık ne ikinci el ile, ne de işlemciyle uğraşmak istiyorum.

Yine de tavsiyeniz için teşekkür ederim.

Sanırım anakart alıp yoluma devam edeceğim.

Çünkü artık ne ikinci el ile, ne de işlemciyle uğraşmak istiyorum.

Yine de tavsiyeniz için teşekkür ederim.
Şu anki kartı değiştirme sebebiniz nedir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı