i7 6700K işlemci ile Windows 11'e geçilmeli mi?

Daha fazla  
Sistem Özellikleri
13700KF - Z690-A Rog Strix - TuF RTX 3080 Ti - 32 GB Ram - Kingston KC3000 2TB SSD - NZXT X73 - Phanteks P600S Matte White - EVGA GQ 750W -
Meslek
Aircraft Maintenance Technician
Bir sürü Windows 11 geçilir mi konusunu okudum. Herkes geçilir-geçilmez demiş ama kimse ayrıntıya girmemiş.

Misal benim işlemcim desteklemiyor ve normal yoldan güncelleme ile geçemiyorum ama bir şekilde yükleyebilirim.

Diyelim ki yükledim, Windows 11 kullanıyorum. Ufak tefek sorunlar illaki olacaktır, bunlar güncelleme ile çözülür ama işlemci desteği olmadığından bana otomatik güncelleme gelmeyecek demişti Microsoft. Bu doğru mu? Windows Update çalışmıyor mu? Ufak tefek sorunlara katlanırım sıkıntı değil ama nasıl güncelleme yapacağım?

Kisca sistemim;
i7 6700K 4.6GHz
32 GB 3333MHz
GTX1080.
2 adet 500GB SATA SSD
2 adet 1 TB HDD.

Bir sürü Windows 11 geçilir mi konusunu okudum. Herkes geçilir-geçilmez demiş ama kimse ayrıntıya girmemiş.

Misal benim işlemcim desteklemiyor ve normal yoldan güncelleme ile geçemiyorum ama bir şekilde yükleyebilirim.

Diyelim ki yükledim, Windows 11 kullanıyorum. Ufak tefek sorunlar illaki olacaktır, bunlar güncelleme ile çözülür ama işlemci desteği olmadığından bana otomatik güncelleme gelmeyecek demişti Microsoft. Bu doğru mu? Windows Update çalışmıyor mu? Ufak tefek sorunlara katlanırım sıkıntı değil ama nasıl güncelleme yapacağım?

Kisca sistemim;
i7 6700K 4.6GHz
32 GB 3333MHz
GTX1080.
2 adet 500GB SATA SSD
2 adet 1 TB HDD.
Kanka windows 10 kullan ne değişecek ki hala win7 kullanan var.Geçme bence bende 10 kullanıyorum.

TPM 2.0, Secureboot varsa temiz kurulum ile Resmi ISO ile geçebilirsin. Yani Rufus üzerinden ISO'yu oynamana bile gerek yok. Benim de işlemci hariç(7700k) diğer hepsi destekliyordu Microsoft destek verilmeyeceği ile ilgili hiçbir uyarı metni vs. önüme çıkartmadı.

Şu an bütün güncellemeleri alıyorum ve oynanmamış ISO, yani Resmi ISO ile geçtim. Bu konu üzerinden indirmiştim.

Kanka Windows 10 kullan ne değişecek ki hala Windows 7 kullanan var. Geçme bence bende 10 kullanıyorum.

Ben Windows 7 arayüzünü seviyorum. Birçok oynadığım oyun Windows 10 ver üzeri istiyor diye bunu kullanıyorum. Windows 10 arayüzünden nefret ediyorum. Gına geldi bu arayüze bakmaktan artık değişiklik istiyorum. Stabil olmaz diye sistemi patchleyen temaları kurmadım yoksa birebir Windows 11 görünümünü de alabilirdim şu an ama çok sıkıntı çıkartıyor.
TPM 2.0, Secure Boot varsa temiz kurulum ile resmi ISO ile geçebilirsin. Yani Rufus üzerinden ISO'yu oynamana bile gerek yok. Benim de işlemci hariç(7700k) diğer hepsi destekliyordu Microsoft destek verilmeyeceği ile ilgili hiçbir uyarı metni vs. önüme çıkartmadı.

Şu an bütün güncellemeleri alıyorum ve oynanmamış ISO, yani resmi ISO ile geçtim. Bu konu üzerinden indirmiştim.

TPM özelliğini yazılımsal olarak açabiliyorum sanırım, anakartımda yok o özellik. Güncelleme geliyor ve Windows Update çalışıyorsa bu harika... Teşekkür ederim beni aydınlattım.
Anakarttan Firmware TPM seçeneğini aktif ettim. Artık sadece işlemci uyumsuz.

@BreWerS ne dersin senin yolla geçeyim mi?

Dosya Ekleri

• NVIDIA_Share_SpO4J41BBg.jpg
    NVIDIA_Share_SpO4J41BBg.jpg
    69,3 KB · Görüntüleme: 41
Son düzenleme:
Ben Windows 7 arayüzünü seviyorum. Birçok oynadığım oyun Windows 10 ver üzeri istiyor diye bunu kullanıyorum. Windows 10 arayüzünden nefret ediyorum. Gına geldi bu arayüze bakmaktan artık değişiklik istiyorum. Stabil olmaz diye sistemi patchleyen temaları kurmadım yoksa birebir Windows 11 görünümünü de alabilirdim şu an ama çok sıkıntı çıkartıyor.

TPM özelliğini yazılımsal olarak açabiliyorum sanırım, anakartımda yok o özellik. Güncelleme geliyor ve Windows Update çalışıyorsa bu harika... Teşekkür ederim beni aydınlattım.
Anakarttan Firmware TPM seçeneğini aktif ettim. Artık sadece işlemci uyumsuz.

@BreWerS ne dersin senin yolla geçeyim mi?

Ben baýıldım Windows 11e.

Yedeklerimi alırken arkada yavaştan indiriyorum. Technopat üzerindeki linkten son sürümü indiriyorum. Hayırlısı.
----
Güvenlik güncelleştirmeleri almayacak deniyor uyumsuz işlemciler. Bu konu hakkında bilgisi olan var mı?

Dosya Ekleri

• NVIDIA_Share_RspOcJqXEg.jpg
    NVIDIA_Share_RspOcJqXEg.jpg
    23,7 KB · Görüntüleme: 40
Son düzenleme:
Görev çubuğuna sürükle bırak vs. seni rahatsız etmiyorsa temiz kurulum ile geçebilirsin sorunsuz bir şekilde.

Şu ana kadar "sürükle - bırak" hariç büyük bir sorun ile karşılaşmadım tasarım olarak çok hoş zaten.

Birazdan geçeceğim. Güvenlik güncellemesi göndermeyeceğiz demiş Microsoft amca. Bu konu hakkında ne düşünüyorsun? Bunları elle yükleyemez miyiz?
Az önce yükledim. Rufus'un USB'ye yazması 10dk sürdü ama kurulum 2dk bile sürmedi. Gerçekten arayüz artık güzel olmuş. Görev Yöneticisi'ni sadece başlata sağ tıklayınca açmak benim moralimi bozan tek şey. Onun harici mükemmel.

Son düzenleme:
Birazdan geçeceğim. Güvenlik güncellemesi göndermeyeceğiz demiş Microsoft amca. Bu konu hakkında ne düşünüyorsun? Bunları elle yükleyemez miyiz?
Öyle dediler ama güvenlik güncelleştirmeleri de dahil, tüm güncelleştirmeleri alabiliyorum ben.
Görev Yöneticisi'ni sadece başlata sağ tıklayınca açmak benim moralimi bozan tek şey.
Evet görev çubuğundan sağ tık yapınca sadece "görev çubuğu ayarları" kısmı çıkıyor. Görev çubuğuna herhangi bir şeyi, sürükle bırak yapamıyorsun bu tür sorunları 2022 de çözeceklerini söylemişlerdi. Ama bunları görmezsek gayet stabil çalışıyor bence.

Görev yöneticisi için ctrl + shift + esc kombinasyonunu kullanabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı