i7 6700K Oyun Sistemi Toplama

Muhammet ÖZBEY

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar Technopat Ailesi;

Ben bir oyun bilgisayarı topladım. Sistem uyumlu mu, değil mi? Genel olarak bilgi paylaşımında ve tavsiyelerde bulunursanız sevinirim.

NOT:
* Ram çok olmuş diye düşünenler ramin çok olması beni mutlu ediyor.
** Hep laptop kullandım. Oyun performası tat vermiyor. İlk defa masaüstü pc topladım. Hatalarım olabilir. Agresif tepkiler olmazsa sevinirim.
Daha ucuza da toplarsın diyecek arkadaşlarada şöyle söyleyebilirim tel atımlık hakkım var :D
GTA VI - Battlefield 5 - Farcry 5 oyunları çıktığındada son ayarlarda sorunsuz 60 fps üstünde oynamayı bekliyorum. Bu pc'den beklentimi karşılar mı? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Yardımı dokunan dokunmayan herkese şimdiden teşekkürler.

Ekran Alıntısı.PNG
Ekran Alıntısı.PNG

1050W PSU? Bilgisayarmı topluyorsun? Yoksa santralmi kuruyorsun?
Ayrıca böyle bir bilgisayarı toplamak yerine hazır almanız daha doğrudur. Not2= Hiç karşılaşmadığım bir siteden bunları topluyorsunuz.
Not3= Asus SSD ile Raid yapılarak performans arttırılabilir.
Not4= Çok dengesiz bir sistem olmuş. 14.000TL bir bütçeye R9 Crossfire yapılmalı.

14.000TL bütçe bir bilgisayar için fazla bence, ama 60 FPS'nin üstünde çıkacak oyunları sorunsuz oynamak isterseniz daha uygun fiyatada oynayabilirsiniz yani illaha 14.000TL vermenize gerek yok.

İlk olarak 14 bin tl sırf oyun için bir bilgisayara verilirse çok saçma ve ısraf olur. 4 bin tl lik sistemde de o istedğin oyunları rahatça oynayabilirsin. İkincisi '' ram ın çok olması beni mutlu ediyor'' nasıl bir düşünce tarzıdır anlamış değilim. Üçüncüsü yazdıklarından hayali sistem kokusu alıyorum hadi bakalım hayırlısı.

Her şeyden önce sistemin %90 hayali. :like:

Eğer değilse aklımda olan;

- i7-6700k
- 2x GTX 980 Ti (SLI yaparsın artık öyle bir bütçeye)
- MSI Z170A Gaming M7
- 500 GB bir SSD
- HDD kendi kullanım miktarına göre kendin seçersin
- Cooler Master MasterCase 5 PRO Kasa(Çok geniş, ferah, güzel bir kasa)
- 1000W bir PSU (Fazla bile olabilir emin değilim)
- RAM konusunda hiçbişey söylemek istemiyorum, gülüyorum sadece. Kendin seç ha ama DDR4 olsun ona dikkat et.

Soğutma konusundada artık madem böyle bir sistem toplayacaksınız, custom sıvı soğutma yaparsınız kendiniz. Ses sistemi, ekipmanlar gibi ekstralarda size kalmış.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı