i7 6700K ve GTX 1060 sistem FPS düşme sorunu

Hilmi

Hectopat
Daha fazla  
i7 6700K işlemci ve Asus GTX 1060 3 GB ekran kartım var. Oyunda FPS düşüyor. OSD'ye baktığımda CPU kullanımı az geldi bana. Sorun nerede olabilir? Bugün format attım 140 FPS'lerden 90-80'lere kadar düşüyor. SSD aldım sıfır, yardımcı olur musunuz?

PUBG GPU KULLANIMI.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Kart VRAM 3gb PUBG Ultra'da 5.5gb yiyor yani bunun 2.5 gb ını senin reminden tahsil ediyor. Oyun 8GB DRAM yiyor.
Bu durum karşısında Ram yetersiz olabilir . DRam MHZ değerleri VRAM frekans değerleriyle farklı çalışır . Bu durumda drop yemen veya Fps düşüşü yaşaman normal.
Bu arada Ekran 60 HZ ise 60 FPS ' ye VSYNC ile sabitleyin. Boşuna yoruyorsunuz PC'yi.

Başka oyunlarda yaşıyor musun sadece PUBG'e özel mi?
hayır yapmıyor pubgde oluyor sadece
RAM yetmiyor olabilir.
sanırım ramden xmpden 3000 mhz çıkardım ama bilemiyorum
Kart VRAM 3gb PUBG Ultra'da 5.5gb yiyor yani bunun 2.5 gb ını senin reminden tahsil ediyor. Oyun 8GB DRAM yiyor.
Bu durum karşısında Ram yetersiz olabilir . DRam MHZ değerleri VRAM frekans değerleriyle farklı çalışır . Bu durumda drop yemen veya Fps düşüşü yaşaman normal.
Bu arada Ekran 60 HZ ise 60 FPS ' ye VSYNC ile sabitleyin. Boşuna yoruyorsunuz PC'yi.
biostan xmpden rami 3000 mhz yaptım ama işte ram 8 gb olunca yetmiyor sanırım

hayır yapmıyor pubgde oluyor sadece

sanırım ramden xmpden 3000 mhz çıkardım ama bilemiyorum

biostan xmpden rami 3000 mhz yaptım ama işte ram 8 gb olunca yetmiyor sanırım

Sadece Oyun 8gb DRAM yiyor. Siz VRAM'dende 3gb kadar Ram ' e yüklenmeye çalışıyorsunuz. Tabi Sistem bunu görünce doldur boşalt yapıyor . Drop gayet normal

Rami 16 ya çıkarsam düzelirmi ?
Hocam, RAM'i yükseltirseniz büyük ihtimal düzelecektir ama siz yinede RAM satın almadan önce deneye biliyorsanız deneyip problemin çözülüp çözülmediğini test edin. Ayrıca PUBG ciddi optimizasyon sorunları olan bir oyundur ben kendi bilgisayarımda oynarken 100 FPS'den bir anda 10 FPS düşüşler oluyor. Ayrıca görüntü ayarlarını düşünmenizde katkı sağlayacaktır.

Hocam, RAM'i yükseltirseniz büyük ihtimal düzelecektir ama siz yinede RAM satın almadan önce deneye biliyorsanız deneyip problemin çözülüp çözülmediğini test edin. Ayrıca PUBG ciddi optimizasyon sorunları olan bir oyundur ben kendi bilgisayarımda oynarken 100 FPS'den bir anda 10 FPS düşüşler oluyor. Ayrıca görüntü ayarlarını düşünmenizde katkı sağlayacaktır.
valla görüntü ayarlarımda 2 ayar yüksek diğerleri düşük dün bir arkadaşımın bilgisayarındada aynı fpsleri alıyorduk sanırım sanhok haritasından kaynaklanıyor diğer haritada sorun yok

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı