i7 6700K ve GTX 1070/GTX 1080 darboğaz yapar mı?

Gökhan Raiser

Kilopat
Merhaba.
  • Asus Z170 Pro
  • i7 6700k
  • Kingston HyperX Fury 16GB RAM
  • HıghPower 750 +80 Bronze
Yeterli midir bu sisteme?
Soğutucu olarak Akasa Venom Medusa kullanıyorum.
Bunun anakartı eğmesi, kırması gibi sorunları var diyorlar.
Güzel bir kasa ve bu işlemciye uygun anakarta çarpmayacak şekilde bir sıvı soğutucu önerir misiniz ve kasa?
Sıvı soğutucudan korkuyorum. Çünkü oluşabilecek bir pompa arızası gibi bir durumla uğraşmak istemiyorum.
Arkadaşlar lütfen yardımcı olur musunuz? Bilgimin yetmediği konular bunlar yardımlarınıza muhtacım.
Birde ben GTX1070 ya da 1080 almayı düşünüyorum. 1080P'de darboğaz yapar demiştiniz. Sakıncalı mı bir durumu 2k ekranla GTX 1080 kullanabilir miyim?
Yoksa 1070 mi alsam? Şu an 1080P monitör var. 2K alınca sıkıntı yaşamam değil mi?
1080P'de GTX 1070 sorun çıkartır mı? İşlemcim yeter mi?
GTX1080 ve GTX1070'e?

Şimdilik Dark Scorpions kasa kullanıyorum ve power'la kasa mı değiştirmek istiyorum. Önerilerinizi bekliyorum.
Kasa olarak sıvı soğutmaya uygun anakarta çarpmayacak şekilde uygun ve ona uygun sıvı soğutma önerilerine açıkğım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçeniz ne kadar?
Tam olarak neler almak istiyorsunuz, çok karışık olmuş anlayamadım.
GTX1080 alırsanız en az 2K 60hz monitör veya 1080P 144hz monitör kullanmalısınız. (Yoksa sorun çıkartabilir. [Darboğaz değil, darboğaz işlemci yetmemesi sıkıntısıdır])
GTX1070'i 1080p 60hz olarak kullanabilirsiniz.
İşlemcin gayet yeterli. Ayrıca sistem güzel olmuş.

Baran ve Fullmetal sağ olun ancak şunu sormuştum:

Bu işlemci soğutucu çok büyük ve 2 kuleli. Anakartı kırma yamultma gibi durumu olur mu?
Birde 1080P'de GTX 1070'i kulanabilirim değil mi? Herhangi bir sorun olmaz.
Sonradan 2k Monitör almayı düşünüyorum.
Bu ürünler alınmış durumda ve değiştirmeyi düşündüğüm 3 şey var.
+Kasa şu anki Dark scorpions.
+Power şuanki Hıgh Power 750 +80 BRONZE (Güç kaynağı yeterli mi GTX 1070'i alsam bile yeterli mi?)
Power'ı da değiştirmeyi düşünüyorum. Daha iyi kaliteli modüler bir power önerecek varsa bılginizi ve önerinizi bekliyorum. Neden o marka ve neden o ürün olarak?
+İşlemci soğutucuyu değiştirmeyi düşünüyorum. Kasaya uyumlu olabilecek ve Asus Z170 Pro (Pro gamıng değil normal Pro) çarpmayacak işlemeci kasa ve anakart uyumu olan bir sıvı soğutucu önerilerinizi bekliyorum.
Tek fanlı olmasın lütfen fanlı kasanın üstünde konumlandırmak istiyorum.

Ancak şu 2 soru daha mühim benim için:

GTX 1070'i 1080P'de kullanabilir miyim? Herhangi bir sorun yaşamadan ve 2k monitör alınca işlemci ekran kartı yeterli midir? Darboğaz konusunda sorun çıkmaz değil mi?

Akasa Venom Medusa kullanıyorum. Anakarta zarar verebilir mi bu soğutucu?

Lütfen daha fazla kişinin cevabına ihtiyacım var.
Önerilere açığım ne neden değişmeli? Hangisi alınmalı ? Neden o alınmalı gibi açıklarsanız sevinirim.

Herkese iyi günler.

GTX1070'de alıcak olsan en az 144Hz bi monitöre sahip olman gerekli. Forumda biraz bakınırsan 1080p'de bu ekran kartı ile performans alamıyanları görüceksin.

Kısa süreliğine kullanacağım. Sonra 2K'ya geçiş yapacağım. Sağ ol öneriler için.
Kasa ve soğutucu önerisi olan var mı acaba? Uyumlu uygun?
Peki soğutucu olarak ne diyorsunuz anakarta zarar verir mi acaba?
Lütfen daha fazla kişinin cevabına ihtiyacım var.
Önerilere açığım ne neden değişmeli hangisi alınmalı? Neden o alınmalı gibi açıklarsanız sevinirim.

Herkese iyi günler.

Bence bunları almalısın. (Fiyat önemsiz olarak.)

Kasa: Cooler Master Mastercase 5 Pro

Soğutucu: Corsair H110i GTX

Power supply olarak bir önerim yok malesef. Bence elinizdeki tamamiyle yeterli.

Kasa olarak Cooler Master Mastercase 5 Pro düşünüyorum gerçekten .Ancak mesela HepsiBurada'da baktığımda kasanın üstünde sıvı soğutma takılan o çıkıntının olduğunu göstermiyor. Ancak Teknopat'ın videosunda izlediğimde o çıkıntı yanı sıvı soğutucunun yerleştirildiği bir üst kısmının ayrıla bilir bir hazne vardı.
Bu tüm pro'larda var dimi?

Birde şunun için lütfen bilgisi olan var mı? Herkesin cevabı çok önemli.
Akasa Venom Medusa kullanıyorum. Anakartımı yamultma eğme kırma durumu olur mu?
Bir mod ya da bunun kullanan bir yetkili yardımcı olur mu? Lütfen çünkü gerçekten canımı sıkmaya başladı bunu düşünmek.
Herkese teşekkürler şimdiden.

Kasa olarak Corsair Clear 400C öneririm. İşlemci soğutucunun anakartını kolay kolay yamultabileceğini sanmıyorum yine de kullanan birinden yorum almanda fayda var. Güç kaynağın fazlasıyla yeterli. Herhangi bir şikayetin yoksa boşuna değiştirmeni önermem. İşlemci soğutucuyu çok kafaya takıyorsan satıp Cooler Master Hyper 212 alabilirsin. Yeterli bir soğutucu.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı