i7-6700K ve GTX 1080 Ti darboğaz

Eski ekran kartın neydi eğer çok eski model değilse DDU bulaşma deyim. 1080P iyi bi soğutucu alman gerekebilir işlemci için.

Ya ayrıca bana pek sinmedi 6700K ve 2070 1080P çözünürlükte. Ekran kartı %90ları geçer mi bilmiyorum.

%90' ları geçiyor. Baktığım testler de sorun yok. Eski ekran kartım Asus ROG Strix Gtx 980. Monitörüm AOC G2460PG 24 inch 144 Hz G-Sync.
İşlemci soğutucum: Cooler Master HYPER TPC 612 İşlemci Soğutucusu | ITOPYA
Bir şey söyleyeyim. Ben oyunları 144 FPS üstü oynamak için bu ekran kartını almadım. Ben sadece 980 den biraz daha performanslı olsun diye aldım.

Bu da test linki:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@Recep Baltaş abi yardım et. :)

Son düzenleme:
Ekran kartı değişikliği yapmadan önce mevcut monitörün güçlü güncel ekran kartlarından geri kalıp kalmayacağını hesaba katmak gerekir. 1080P G-Sync oldukça iyi bir monitöre sahipsin ama günümüz şartlarında o monitör, almayı düşündüğün ekran kartlarını kaldırabilecek kapasitede değil. Monitörü günümüz güçlü ekran kartlarını kaldıracak seviyeye getirmeden ekran kartı yükseltmek beklentileri karşılamayabilir.

Ekran kartı değişikliği yapmadan önce mevcut monitörün güçlü güncel ekran kartlarından geri kalıp kalmayacağını hesaba katmak gerekir. 1080P GSync oldukça iyi bir monitöre sahipsin ama günümüz şartlarında o monitör, almayı düşündüğün ekran kartlarını kaldırabilecek kapasitede değil. Monitörü günümüz güçlü ekran kartlarını kaldıracak seviyeye getirmeden ekran kartı yükseltmek beklentileri karşılamayabilir.

Adamlar 60 Hz de oynuyor 1080p monitör de benim monitörüm mü sorun oldu? Yani kısaca benim param çöpe mi gitti? Şu sistemin nesi var şimdi güncel olarak yazayım:

İşlemci: İntel i7-6700K
Ekran Kartı: Asus ROG Strix RTX 2070
Anakart: Asus Z-170 Pro Gaming
Bellek: Kingston Hyperx Fury 2400 Mhz DDR4 RAM 16 GB (2x8).
Depolama: Samsung 960 Evo 500 GB SSD ve Seagate Barracuda 1 TB HDD
Güç Kaynağı ve Kasa: Thermaltake 750w PSU
Monitör: AOC 24'' G2460PG 1ms 144 Hz G-Sync Gaming Monitör.
İşletim Sistemi: Windows 10 Home 64 bit.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu testlere bakar mısınız. Adamlar tıkır tıkır oynuyor.

O monitörle risk alınıyor eğer oyunlar düşük GPU kullanımı yapar tabiri caiz yatış yaparsa sonra neden düşük FPS alıyorum diye sızlanmayasın diye uyarı niteliğinde yazdım. Yoksa para senin keyif senin hayırlı olsun der geçerdim.

Konu başlığı sizi yanıltmış olabilir. 1080 Ti almadım. Rtx 2070 aldım. :D

Kart geldikten sonra burada performans değerlendirmesi yapabilir misiniz ?
İleride birilerinin ihtiyacı olabilir.

Ben darboğaz yapacağını düşünmüyorum 1080p için.

Elbette yaparım. Bende sanmıyorum dar boğaz yapacağını ama işte moralim bozuldu yorumlardan. Youtube'dan bakarsanız eğer adam 1080p 60 Hz monitörde oynuyor. GPU kullanımı %90' lar da. FPS gayet güzel.

Moral bozacak bir durum yok. 1080, 1080ti, 2080, 2080 ti bu kartlar 1080p için biraz güçlü kalıyor. Ama tüm pro oyuncu ve yayıncılar 1080p de kullanmaya devam ediyor. 2070 bunlardan farklı bir yerde.
Sen her halükarda mutlu olacaksın. Çok da uygun fiyata denk getirdin.

İyi günlerde kullan.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı