i7 6700K ve GTX 1070 sistem V-Sync açınca takılma sorunu

mka1923

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Mali Müşavir
Arkadaşlar büyük bir sorunum var. GTX 1070 kart ile, 1080P 60Hz monitör kullanıyorum. Oyunlarda yırtılmayı önlemek için V-Sync açmak zorunda kalıyorum. Ancak açtıktan sonra; FPS değerim 60'dan 58'e bile düşse anlık hafif de olsa bir takılma oluyor. Bu durum GTA 5, BF gibi oyunlarda hissedilmeyecek kadar az olurken; Assassin's Creed 3 gibi yukarıda yazdığım oyunlara göre daha düşük sistem gereksinimleri isteyen oyunlarda ise iyice hissediliyor.

Lütfen sadece işin ehli arkadaşlarımız cevaplasın malum az paralar değil ona göre değişiklik yapacağım.

Amacım;
V-Sync açmadan ve yırtılma olmadan oyun oynamak.

Denediğim iki yol;
  1. FastSync: İşe yaramadı.
  2. Ekran kartını daha fazla yük bindirmek; işe yaramadı.

Sorularım;
  1. G-Sync bir monitör alsam tamamen bu sorunlardan kurtulur muyum?
  2. Monitörüm FreesSync. Kartım 4-5 aylık. Satıp RX580 alsam FreeSync bu sorunu çözer mi?
  3. Ya da sistemde bir değişiklik yapmadan bunu yazılımsal olarak çözmek mümkün mü?

Sistemim;
  • Intel 6700K
  • Gigabyte Z170 HD3P DDR4 2133MHz
  • MSI GTX1070 GAMING X 8GB 256Bit
  • Corsair 2*8 16 GB DDR4 RAM
  • Corsair 750W RM750x 80+ GOLD
  • Samsung 750 Evo + 1 TB HDD
  • Windows 10 Home 64 Oirjinal

Son düzenleyen: Moderatör:
Karar vermesi zor bir durum sahiden. :) Ekran kartın fazlasına izin veriyorken yüksek HZ monitör mantıklı olan sanki. Zaten bir şekilde para harcayıp toplamışsın sistemi. Tabi burada en temel konu, sahiden o kadar para harcamayı gerektirecek kadar sıkıntı yaratıyor mu sana? Bunun kararını net bir şekilde veriyorsan, sonuca ulaşmak kolay.

AMD RX 580 ile GTX 1070 arasında karar vermek basit. Tabiki 1070. Bütçeniz varsa G-sync 144 Hz monitör sizi baya bir uzun süre götürecektir.
Hocam evet tabiki 1070 ancak o zaman G-Sync monitör almam gerekecek. Ben rx 580' i elimdeki Freesync monitör ile sorunsuz kullanabilir miyim diye düşündüm bunu tekrar masraf etmemek adına:)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı