İ7 6700K ve GTX 1080 sistem toplama

Dostum teknobiyotikte taksitli ödeme var belirli kredi kartlarında. Orası VATAN dan daha ucuzdur. Monitör dahil değil ise tavsiyem budur;
Screenshot_20160929-200933.png
Screenshot_20160929-200938.png

Dediğim gibi Vatan'dan almam şart. Yoksa bende gidip sinerji ve benzeri yerleri tercih ederdim.

Sisteme Corsair Hydro H110 sıvı soğutma ekledim. Toplam 6850 TL oldu. ( Kasa hariç, kasayı kendim başka bir yerden alacağım. ) Son hali budur artık alınmayı bekliyor. :LOL:

Son düzenleme:
Sisteme Corsair Hydro H110 sıvı soğutma ekledim. Toplam 6850 TL oldu. ( Kasa hariç, kasayı kendim başka bir yerden alacağım. ) Son hali budur artık alınmayı bekliyor. :LOL:
Hayırlı olsun. Görüşlerinizi bildirmeyi ve konunun başına [ALINDI] yazmayı unutmayınız.

1)Güç Kaynağına bence gereksiz abanmışsınız 200 TL 600watt 80+ plus bir güç kaynağı işinizi görücektir.
2)Anakart arkadaşın dediği gibi Gigabayt tavsiye ederim gerçekten çok övgü alan bir anakart
3)Ram'i de bence gereksiz zorlamışsın 300 tl civarı 2600 mhz alabilirsin arada fps namına 1 2 oynarsa yat kalk sevin .
4)i5 işlemci gayet yeterli olduğu kanısındayım.
5) Genel olarak bu tavsiyelerimle 500 tl civarı bir kar edebilirsin ki bu paraya ssd yükseltebilir veya sıvı soğutucu alıcak extra parayı çıkartabilirsin veyahutta güzel bir monitör için para kalmış olur .şimdiden hayırlı olsun

Merhaba arkadaşım
senin sistemin neden bu kadar tuttu anlamadım. Bende buna benzer bir sistem topluyorum şu anda ama 5000 TL kaba taslak fazla fiyat söyleyerek topladım.
sistemime gelcek olursak
i7-6700 K işlemci 1200TL (amazonda ne kadar düşecek bilimyorum.)
Asus z170-A anakart 650 TL (550 TL ye kadar bulabiliryorum. Bulamazsam alacağım fiyat)
2x16 GB DDR4 Ram 2666 mhz 600TL (Türkiye de arkadaşım 480 TL ye ayarlamaya çalışıyor.)
Nvidia GTX 1070 Ekran Kartı 1500TL (amazonda vergi dahil indirime giren fiyatı biraz daha ucuz ya da pahalı olabilir.)
EVGA psu 750 watt 85$
Corsair soğutucu h110i 500TL (amazon dolar kuruna göre değişiyor)
Kasa zalman z11 neo 300 TL
Kara cuma da bazı ürünlerin fiyatları düşüyor ben amazonda kara cuma yı bekliyorum oradan toplayacağım senin sisteminde güzel ama bana biraz uçuk rakam geldi. Şimdiden hayırlı olsun.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı