i7-6700K ve GTX 1080 Sistem Yükseltme Önerisi

John Worthy

Kilopat
Oncelikle herkese selam olsun. Ilk postumda bana yardim edeceginizi umarak yaziyorum. Arkadaslar benim sistem i7-6700K, GTX 1080, 16 GB RAM, Gigabyte Z170X G1. Bu sistem aslinda hala cok iyi gibi yani ultrada calistirmadigi oyun yok acikcasi. Ben performans meraklisi bir gamerim lakin su aralar durumlar kotu. Sizlere sormak istedigim bir iki sorum olacak. Ben bu sistemde sadece ekran kartini degistirsem isime yarar mi? Yani GTX 1080 Ti alsam iyi bir upgrade olur mu? Ikinci sorum ise ben hicbir seyi degistirmeden kendime 32 GB 3200 MHz'lik RAM alsam cok isime yarar mi? Benim bu motherboard GTX1080 Ti kaldirir mi? Demem o ki sistem upgrade istiyorum ama yeni bir PC almak istemiyorum. Bir de diyelim ki yeni bir CPU aldik bunu nerde taktirabilirim? Mediamarkt mi?

Onerilerinizi ve kiymetleri yorumlarinizi bekliyorum.

Sistem:
i7-6700K @4.00GHz
GTX 1080 Zotac 8 GB
16 GB RAM 2400MHz Crucial Technology
CX850M 750W
Gigabyte Rampage

Son düzenleme:
Selam. Anakartınıza 1080 Ti takılabilir. Sistem yükseltme konusunda ise bence masraf yapmanıza gerek yok. 1080'den 1080 Ti'a geçmek lüzumsuz. GTX 1080 halen çok güçlü bir ekran kartı. 16 GB dual channel RAM'in yetersiz kaldığı bir yer oluyor mu? Bence olmuyordur. Bu sistem sizi bir süre götürür. Zamanı gelince yeni nesil sistem dizersiniz.

Selam. Anakartınıza 1080 Ti takılabilir. Sistem yükseltme konusunda ise bence masraf yapmanıza gerek yok. 1080'den 1080 Ti'a geçmek lüzumsuz. GTX 1080 halen çok güçlü bir ekran kartı. 16 GB dual channel RAM'in yetersiz kaldığı bir yer oluyor mu? Bence olmuyordur. Bu sistem sizi bir süre götürür. Zamanı gelince yeni nesil sistem dizersiniz.
Cevap icin tesekkur ederim. Tabi yetiyor gibi geliyor bana ama mesela fazla olmasi ve Mhz'sinin daha iyi olmasi acisindan dedim. Ben pek anlamiyorum ama RAM'in 2400Mhz'den 3200Mhz'ye gecmesi performansi cok etkilemez mi? 32GB 3200Mhz RAM daha da performans arttirmaz mi? Suan oynayacagim oyunlar arasinda CoD MW ve GRW Breakpoint var tabi bir de Cyberpunk 2077. Dediginiz gibi CoD MW cok iyi calistiriyor hatta FPS 90-130 FPS arasi ama Breakpoint Beta'da 53-75 FPS arasi. O zaman ben sizin dediginiz gibi biraz daha bekleyelim olmadi 2020 Eylul'e kadar nasip olursa upgrade yaparim.
Bu sistemi yükseltmek bence gereksiz. Zaten ens üst seviye performansı alıyorsunuzdur hemen hemen. Belki işlemci 8. veya 9. nesil uygun bir işlemci ile değiştirilebilir...
Islemci almak istesem ben degistiremem ve istanbul'da nerde bu islemi yaparim bilmiyorum.

Sistemin gayet iyi, eğer ben yükseltme yapacak olsam Ram'leri 3200 Mhz yapardım. Ayrıca Samsung Evo bir SSD alırdım. Başka bir yükseltme istiyorsan kasayı modifiye edebilirsin.

Bence bu sistem gayet yeterli yükseltme yapmanıza gerek yok. İlla yapmak istiyorsanız Ryzen 5 işlemci ile işlemcinizi değiştirebilirsiniz. Ekran kartınız hala sizi uzun süre idare edebilecek güçte.

Hazir sizin gibi guzel insanlar bana destek olurken basit sorularimi sorayim ve cahilligimi mazur gorun. Islemcimi upgrade etmek istersem I7-6700K gibi super bir CPU ne var acaba? Bir de benim anakart ile uyumlu olur mu? Sevgili dostlar bir de diyelim ki 32 GB RAM aldim yeni bunu direk anakarta takiyorum calisiyor degil mi ? Oyle bir cd falan gerekmez diye dusunuyorum. Son olarak; CPU aldim diyelim tek takmamam lazim degil mi yani illa ki bir bilgisayarci yada bir yer bulmam lazim bu is icin. Acaba bildiginiz bir yer var mi bu islemi gerceklestiren cunku Vatan bilgisayar bu tarz seylere yardim etmiyor ama Mediamarkt'ta PC'nizi goturup herseyi yaptiriyorsunuz diye duydum. Intel Core i9 9900K Soket 1151 - 9. Nesil 3.6GHz 16MB Önbellek 14nm İşlemci nasil? Bana CPU onerileri verin lutfen. Simdi yavas yavas upgrade edicem ilk RAM'ler sonra CPU sonra GPU insallah anakart desteklerde suanki islemcileri sorun yasamam.

Sevgiler Saygilar
Sevgili arkadaslar acaba benim sistem RTX 2080 TI ile uyumlu mu?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı