i7-6700K ve GTX 1080 Ti darboğaz

1080 Ti nasıl geri de olabilir anlamıyorum. 11 GB bellek ve en önemlisi 352 bit olması. Benim monitörüm 1080p şuan zaten 2K veya 4K monitör alamam. Bana sabit 144 FPS verse yeter. :)
Ekran kartı alırken bit değerine değil, gücüne bakıyoruz. Günümüzde veri yolları çok daha verimli bir biçimde kullanılıyor. Yani ''yüksek bit = daha yüksek performans'' diye bir şey yok.

Maalesef böyle :). RTX 2080 almanı öneririm bende uygun fiyata. 1080P kullanacaksanız 2070' de gayet iyi olur o kartta 1080' i geçiyor az fark ile şuan pahalı fiyatları MSİ ARMOR 2070 modeli 3500-4000 arası fiyatta olur şuan piyasası yüksek ama düşebilir İtopya' da 3700' e satılıyordu.. Turbo fanları dediğiniz gibi çok ısınıyor ve tek fan fazla devirle çalıştığından hem sesli hem sıcak çalışıyor o yüzden üst düzey gibi bir kart alıyorsanız soğutması iyi olmalı mutlaka.

RTX 2080 alabilirdim fakat yeni bir ekran kartı. Benim anakarta uyar mı bilmiyorum. 1080 Ti den daha fazla performans veriyor diyorsanız alabilirim.

RTX 2080 alabilirdim fakat yeni bir ekran kartı. Benim anakarta uyar mı bilmiyorum. 1080 Ti den daha fazla performans veriyor diyorsanız alabilirim.
Evet 1080 Tİ' den daha performanslı bir kart anakartlara uyuyor diye biliyorum sonuçta kart girişleri aynı. Ama hakim birisi bu konuda fikrini belirtir. 1080 ti almaktansa RTX 2080 daha mantıklı bir tercih olacaktır.

Evet 1080 Tİ' den daha performanslı bir kart anakartlara uyuyor diye biliyorum sonuçta kart girişleri aynı. Ama hakim birisi bu konuda fikrini belirtir. 1080 ti almaktansa RTX 2080 daha mantıklı bir tercih olacaktır.

Tamamdır. RTX 2080' e ikna oldum. Şimdi aklımda ki tek soru Asus Z-170 Pro Gaming anakart da çalışıp çalışmayacağı. Teşekkürler.
Bir arkadaş dedi: Asus Z-170 Pro Gaming anakarta, RTX 2080 takılmıyor dedi. Anakartım eskiymiş. Bende 1080 Tİ almaya karar verdim.
Arkadaşlar kafam yine çok karıştı. Şimdide iki, üç kişiden şu lafı duydum. O fiyatlara 1080 Tİ alman saçma olur, sen git RTX 2080 al dediler. Fakat bir arkadaş da Asus Z-170 Pro Gaming anakartımın RTX 2080 ile uyumsuz olacağını, hatta darboğaz yapacağını söyledi. Kısaca anakartımın eski olduğunu söylüyor. Beni bu konuda daha net bir şekilde aydınlatırsanız sevinirim.
İkinci olarak; Ben diyelim RTX 2080 almaya karar verdim. Hangi modelini önerirsiniz? Bunu da belirtirseniz çok sevinirim. Teşekkürler.

Son düzenleme:
Tamamdır. RTX 2080' e ikna oldum. Şimdi aklımda ki tek soru Asus Z-170 Pro Gaming anakart da çalışıp çalışmayacağı. Teşekkürler.
Bir arkadaş dedi: Asus Z-170 Pro Gaming anakarta, RTX 2080 takılmıyor dedi. Anakartım eskiymiş. Bende 1080 Tİ almaya karar verdim.
Arkadaşlar kafam yine çok karıştı. Şimdide iki, üç kişiden şu lafı duydum. O fiyatlara 1080 Tİ alman saçma olur, sen git RTX 2080 al dediler. Fakat bir arkadaş da Asus Z-170 Pro Gaming anakartımın RTX 2080 ile uyumsuz olacağını, hatta darboğaz yapacağını söyledi. Kısaca anakartımın eski olduğunu söylüyor. Beni bu konuda daha net bir şekilde aydınlatırsanız sevinirim.
İkinci olarak; Ben diyelim RTX 2080 almaya karar verdim. Hangi modelini önerirsiniz? Bunu da belirtirseniz çok sevinirim. Teşekkürler.
Anakartın eski falan değil, istediğin RTX ekran kartını takabilirsin. Ağzı olan konuşuyor işte...

Teşekkür ederim. Peki aksilik oldu 1080 Tİ aldım. Boş bir kart değil dimi? İşimi görür.
RTX ve DLSS teknolojisine çok önem vermiyorsanız 1080 Tİ sizin için güzel karttır. Bende 1080 aldım 2070 alabilcekken :). İşler bazen ters gider. Kötü seçim değil sadece yeni nesil varken onu almak mantığında söyledik fiyatı uygun aldıysanız problem yok bence.

Evet, darboğaz yapar. Çünkü monitörünüz 1080p. 1080Ti için en az 2K öneriyoruz. 1080p’de kartın kullanımı istisnalar hariç %60’ı geçmiyor.

Aga nasıl şu konuda yazanlara göre gidip direk kart alıyorsun cidden anlamadım. 1080Ti çok çok güçlü ve yıllarca babalar gibi ultra ayarlarda yüksek FPS ler verecek ama z170 e de uyar z270 e de önemli olan burada anakarttan ziyade kasana sığması olacaktır ki muhtemelen ona da uyar :D Ne kadara ve hangi modeli aldın? 2080 Alaydın güncel kart her zaman daha iyidir.

Aga nasıl şu konuda yazanlara göre gidip direk kart alıyorsun cidden anlamadım. 1080Ti çok çok güçlü ve yıllarca babalar gibi ultra ayarlarda yüksek FPS ler verecek ama z170 e de uyar z270 e de önemli olan burada anakarttan ziyade kasana sığması olacaktır ki muhtemelen ona da uyar :D Ne kadara ve hangi modeli aldın? 2080 Alaydın güncel kart her zaman daha iyidir.

Hocam 1080 Tİ alırsam yine Asus ROG Strix modelini alıcam. Fiyatı galiba 6000-6500 TL gibi o civarlarda. Sizin bir öneriniz varsa ona da bakarım.
Evet, darboğaz yapar. Çünkü monitörünüz 1080p. 1080Ti için en az 2K öneriyoruz. 1080p’de kartın kullanımı istisnalar hariç %60’ı geçmiyor.

Ben şimdi bu monitör de 1080 Ti ile oyunlarda, ultra 140 FPS veya 100 üstü bir FPS alamayacak mıyım? En çok moralimi bozan bir yorum bu. :D

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı