i7 6700K ve GTX 1080 Ti sistem toplama

Aytacgokalp

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar sistem konusunda fikriniz nedir ?

• Anakart: MSI Z170A M5 Gaming
  • İşlemci: Intel i7 6700k
  • RAM: HyperX Fury DDR4 (2x8) 16 GB 2800 MHz
  • Ekran karti: Gigabyte GTX 1080 Ti Aorus
  • Monitör: Dell S2716DG 27 inch 144 hertz 1 ms G-Sync
  • İslemci soğutucu: Neo3
  • Kasa: Corsair 760T

Son düzenleyen: Moderatör:
Hep söylüyoruz ama tekrar söyleyelim. Bu saatten sonra eski nesil bir Intel işlemcisine yüksek ücretler ödemeniz hata olur. Hele yeni nesil Intel işlemcilerle yeni anakart masrafı da yapmanız gerekecek ileride.
Ryzen 7 işlemcilere bakmanızı öneririm.

Bence de almayın. 8. Nesil 6C/12T şeklinde olacak, kesinlikle beklenilmeye değer. Eğer Ryzen almayı planlamıyorsanız bekleyin.

Hep söylüyoruz ama tekrar söyleyelim. Bu saatten sonra eski nesil bir Intel işlemcisine yüksek ücretler ödemeniz hata olur. Hele yeni nesil Intel işlemcilerle yeni anakart masrafı da yapmanız gerekecek ileride.
Ryzen 7 işlemcilere bakmanızı öneririm.

İ7 6700k kelepir bulmadığınız sürece almayın. o kadar para verilmez diye düşünüyorum. 8. nesil intel işlemcileri bekleyin.

Bence de almayın. 8. Nesil 6C/12T şeklinde olacak, kesinlikle beklenilmeye değer. Eğer Ryzen almayı planlamıyorsanız bekleyin.

Ben işlemci anakart ve RAM'i ocak ayinda aldığım için suanda sadece ekran karti monitör klavye mouse ve SSD yi aldim. Elimde eski bir model PSU var 600W yetip yetmeyecegine dair şüphelerim var.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı