i7 6700K ve MSI Z170A M3 görüntü gelmeme sorunu

Okan İnal

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yaklaşık 6 aydır sabırla indirimleri takip ederekten yavaş yavaş parçaları aldım. Parçaları size yazayım.

• Anakart - MSI Z170A GAMING M3 INTEL Z170 Express 3600MHz(OC) DDR4 Soket 1151
  • İşlemci - Intel Skylake Core i7 6700k 4.0GHz 8mb Cache LGA1151
  • RAM'ler - Kingston Technology HyperX Savage Black 16GB Kit 2x8GB 3000MHZ DDR4 CL15 DIMM XMP Memory
  • Power - High Power Element Bronze 600w 80+ Sertifikalı Güç Kaynağı (HP-EP600-BR-II)
  • Soğutucu - Corsair Hydro Series H80i v2 Extreme Performance Liquid CPU cooler,Black
  • Kasa - Everest Rampage 77 Siyah Usb 3.0 12CM Led Fan Gaming
  • HDD - Seagate Barracuda 1TB 3.5 7200RPM Sata 3.0 64mb Sabit Disk
  • Monitör - Asus VP228H 21.5 1ms (Analog+DVI-D+HDMI) Full HD Oyuncu Monitör

Arkadaşlar sorunum şu PC'nin montajını yaptım babam bilgisayarcı cocukluğumdan beri bilgisayarın içindeyim montajı yanlıs bağlantı falan yaptıgımı sanmıyorum ama yine de her şey olabilir. Bilgisayarın power tuşuna bastıgımda PC açılıyor fakat monitöre görüntü gelmiyor kasada 3 adet kırmızı ışık yanıyor bip sesi gelmiyor fanlar soğutucu her şey düzgün bir şekilde calısyor (görüntüyü onboarddan alıyorum bu arada) fakat bir şekilde görüntü monitöre gelmiyor.

YAPTIĞIM İŞLEMLER;
  • -Anakart pilini çıkarttım ve power fişlerini çektim 5 dk kadar bekledikten sonra tekrar taktım ve yine aynı her şey calısıyor fakat goruntu gelmiyor.
  • -RAM'leri söktüm calıstırdım yine aynı
  • -RAM+SSD+HDD+DVD-RW söktüm yine aynı
  • -Harici ekran kartı taktım yine aynı sorun
  • -Hem DVI hem HDMI'dan görüntü almaya calıstım yine aynı
  • -İşlemciyi yerinden söktüm oturmamıştır falan diye tekrar taktım sorun yine aynı (2 defa yaptım)
  • -RAMslotlarını doğru yere takmıstım anakart kıtapcıgına gore fakat Türk mantığı yanlıs yerlere takarak denedim yine aynı
  • -Belki aklıma gelmeyen 1-2 şey daha denemişimdir fakat sorun hala devam ediyor arkadaşlar

Ben bu bilgisayara köle gibi çalısıp paramı verdim arkadaşlar lütfen yardımcı olun bu sorunu mutlaka çözmem lazım.

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM'lerin ikisi de arızalı olabilir bu aklıma gelen ilk şey, sonra RAM slotları arızalı olabilir(hepsi birden) servise göndermen gerekebilir, monitörün sorunlu olabilir başka bir monitör dene, şimdilik aklıma gelenler bunlar.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı