PC görüntü gelmeme sorunu

alp oztürk

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar sorunum yaklaşık 2 gün önce başladı. Power tuşuna basiyorum tüm kasaya güç geliyor klavyemin RGB ışıkları devreye giriyor ama mouse ve ekranda bir kıpırtı yok en az bi 10 kere kapatıp açınca normal bir şekilde çalışıyor. BIOS ayarlarını fabrika ayarlarına geri yukledim olmadı bir arkadaşima sorduğumda ya PSU ya da anakartta bir sorun vardir dedi.
Böyle bir sorunla karşılaşmış olan ya da sebebi neden kaynaklanıyor fikir verebilecek olan var mıdır? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende buna benzer sorun ile karşılaştım. Güç düğmesine basıyordum kasa içi çalışıyor fakat diğer donanımlardan mouse, klavye, monitör, USB elektrik gitmiyordu, sistemi incelettim, sorun anakarttaydı. Sonra anakartı değiştirdim. Siz ilk başta RAM'leri çıkartıp tekrar takın, tek tek, çift şeklinde de deneyin, bunlara rağmen olmuyorsa tahminen anakarttadır sorun.

Yararı olur mu bilemiyorum ama bir şey denemenizi öneriyorum. Bilgisayar kasasının fişini prizden çekin. fişin ucundaki iki demir ucu da tornavida veya başka bir metal yardımıyla birbirine değdirin. Bir kaç kez temas ettirdikten sonra takarsanız açılma ihtimali var. Tabi duvardaki prizi değil, kasanın kablosunun ucundaki uçları birbirine değdireceksiniz. Lisede bilgisayar hocamız demişti. Anakart üstündeki bazı kondansatörler şarj durumuna geçiyormuş ve bir süre açılmıyormuş.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı