i7 7500U laptop açılmıyor

Eymen İlhan

Decapat
Yer
Tekirdağ
Daha fazla  
İyi günler öncelikle, ben bilgisayarımda aşağıdaki uyarıyı alıyorum ve asla açılmıyor. Bu eskiden bazen olurdu fakat şu an hiç açılmıyor. BIOS'um da eski galiba, bilmiyorum başkalarının dedikleri ise yaramıyor, yardım eder misiniz? Bütün fotoğraflar aşağıda.

Bazı sitelerde legacy boot falan diye duydum onu da yapamıyorum. Anlamadım gitti. Laptop yeni değil, 2 senelik fakat HDD yeni değiştirdik parçası da çalınmadı yeni Windows'da yüklemedim. 2 senedir aynı hata.
NVIDIA GTX 950M.
Intel Core i7.
12 GB RAM.
900GB HDD.

Casper marka bilgisayar Casper nirvana F700 Gold

Dosya Ekleri

• 16654214338941359704379.jpg
    16654214338941359704379.jpg
    252,3 KB · Görüntüleme: 30
  • 16654214766531486338857.jpg
    16654214766531486338857.jpg
    283,5 KB · Görüntüleme: 32
  • 1665421490656808873764.jpg
    1665421490656808873764.jpg
    259,6 KB · Görüntüleme: 31
Son düzenleme:
Selam ,
Bilgisayarda önemli bir veri yoksa windows kurmayı deneyin. Veriler önemli programlar önemli yedek alamam derseniz diski biçimlendirmeden üzerine kurmayı deneyin.
Kurulum ekranında diski görmezse ya da kurarken hata verirse diskte bad sector olması yüksek ihtimal. En yakın bilgisayarcıdan destek alın.

Formmat atmayı deneyin. Olmuyorsa büyük bir ihtimalle HDD'de bad sector olmuş olabilir. Zaten böyle bir sisteme HDD kötü olmuş.

Formmat atmayı deneyin. Olmuyorsa büyük bir ihtimalle HDD'de bad sector olmuş olabilir. Zaten böyle bir sisteme HDD kötü olmuş.
Ssd alırsam ne yapacağım? Hdd sökülmesini lazım ben bilmiyorumda yardım ederseniz sevinirim böyle bir sisteme hdd kötü ise ne yapmam gerekiyor ssd alıp?

Selam ,
Bilgisayarda önemli bir veri yoksa windows kurmayı deneyin. Veriler önemli programlar önemli yedek alamam derseniz diski biçimlendirmeden üzerine kurmayı deneyin.
Kurulum ekranında diski görmezse ya da kurarken hata verirse diskte bad sector olması yüksek ihtimal. En yakın bilgisayarcıdan destek alın.
50-100 gb yakın dosyalar var hepside önemli

SSD alırsam ne yapacağım? HDD sökülmesini lazım ben bilmiyorumda böyle bir sisteme HDD kötü ise ne yapmam gerekiyor SSD alıp?

50-100 GB yakın dosyalar var hepside önemli.

SSD alıp içine Windows kurmalısın. Daha sonra zaten bilgisayarın açılacak. HDD'nin içine bakmak için HDD USB adaptorü oluyor ona HDD'ni bağlayacaksın. Bu adaptörler genellikle internette satılıyor. Dosyalarını o HDD üzerinden istersen bilgisayarına atabilir istersende HDD'ni harici bir depolama alanı olarak kullanabilirsin.

Bu arada, bilgisayarında CD/DVD girişi var mı?

Ssd alırsam ne yapacağım? Hdd sökülmesini lazım ben bilmiyorumda yardım ederseniz sevinirim böyle bir sisteme hdd kötü ise ne yapmam gerekiyor ssd alıp?

50-100 gb yakın dosyalar var hepside önemli
Hocam başka bir bilgisayardan Windows kurulum iso su hazırlaman gerekiyor. Sonra diski biçimlendirmeden kurulum yaparsan verilere bir şey olmaz. ama arkadaşın dediğine katılıyorum SSD Disk al ona kur windows u. eski disk için de bir HDD kutusu alıp harici disk olarak kullanabilirsin. Bu arada bu bu hdd de bad sector yoksa harici olarak kullan. eğer varsa verilerini aktarıp diski lav edebilirsin. bad sector kontrolü için hdsentinel programını kullanabilirsin.

Hocam başka bir bilgisayardan Windows kurulum iso su hazırlaman gerekiyor. Sonra diski biçimlendirmeden kurulum yaparsan verilere bir şey olmaz. ama arkadaşın dediğine katılıyorum SSD Disk al ona kur windows u. eski disk için de bir HDD kutusu alıp harici disk olarak kullanabilirsin. Bu arada bu bu hdd de bad sector yoksa harici olarak kullan. eğer varsa verilerini aktarıp diski lav edebilirsin. bad sector kontrolü için hdsentinel programını kullanabilirsin.
Teşekkürler hocam sağolun

SSD alıp içine Windows kurmalısın. Daha sonra zaten bilgisayarın açılacak. HDD'nin içine bakmak için HDD USB adaptorü oluyor ona HDD'ni bağlayacaksın. Bu adaptörler genellikle internette satılıyor. Dosyalarını o HDD üzerinden istersen bilgisayarına atabilir istersende HDD'ni harici bir depolama alanı olarak kullanabilirsin.
CD yeri var fakat bozuk açılmıyor yani yok

Teşekkürler hocam sağ olun.

CD yeri var fakat bozuk açılmıyor yani yok.

O zaman bir bilgisayarcıya gidin SSD alıp taktırın HDD'yide o CD-ROM yerine taktırtın. 2 diski aynı anda kullanabilmiş olursunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı