i7 7500U ve 940MX laptopta performans düşüklüğü

YiiT ege

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba ben i7 7500U ve 940MX'li bir laptop kullanıyorum. Bilgisayar çok ısındığı için bilgisayarcıya götürdüm termal macunu da yeniledi ve batarya şiştiği için çıkarmak zorunda kaldı ve eve geldiğim zaman bütün oyunlarda inanılmaz fazla FPS düşüklüğü vardı, artmıyordu. Ne yapmam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle merhaba ben i7 7500U ve GTX 940MX'li bir laptop kullanıyorum. Bilgisayar çok ısındığı için bilgisayarcıya götürdüm termal macunu da yeniledi ve batarya şiştiği için çıkarmak zorunda kaldı ve eve geldiğim zaman bütün oyunlarda inanılmaz fazla FPS düşüklüğü vardı, artmıyordu. Ne yapmam lazım?
Sıcaklıkları kontrol edebilir misiniz?

Sadece oradan değil, işlemcinin ghz değerinin de normal düzeyde çalışmasını sağlamak için denetim masasından güç ayarlarının maksimum performansta, gelişmiş güç ayarlarında en düşük ve en yüksek işlemci durumunun pil ve prizde 100 olması gerekmekte
Aynı özelliklere sahip bir laptopum var pil simgesine basıp en yüksek performansın seçili olduğunu teyit eder misin?

GT 940MX olacak galiba. **40'tan sonra GTX oluyor diye biliyorum. Güç seçenekleri modunu performansa ayarlayın. NVIDIA Denetim Masasını performansa ayarlayın.

Sadece oradan değil, işlemcinin ghz değerinin de normal düzeyde çalışmasını sağlamak için denetim masasından güç ayarlarının maksimum performansta, gelişmiş güç ayarlarında en düşük ve en yüksek işlemci durumunun pil ve prizde 100 olması gerekmekte
Aynı laptopa sahibim dediğim gibi ve denetim masasında dengeli modda ancak gayet de fazlasıyla performans veriyor.

Geri
Yukarı